Slavek Krepelka píše: .... Slávku, prosím o doplnění informací: o rákosu, špinavé vodě, bakteriích, atd. ...
... dík ...
... A(&F) ...
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=110855#p110855 Devátý paragraf, klíčové slovo dohledání "jezera". To je samozřejmě moje zmínka a kde jsem to sebral už si tedy nepamatuju.
Tady je
http://newlifehealthandwellnesscenter.c ... onics.html přehled (anglina) historie klystýrů, ale odsud to nemám.
Tady zmínka (anglina) z Amazonie 300 př.n.l.
http://www.devotionaltantra.com/catalog ... 941878.htm i se zmínkou o řekách a jezerech.
V podstatě se dá říct, že enema provedená na břehu jezer a řek rákosem mluví sama za sebe o tom, že byla používána neupravená voda a to navíc z míst, kde nutně obsahovala mikroskopický bakteriální život jaký je v přírodě přítomen v případě vodního tlení a hniloby. To představuje i "smrtelně nebezpečnou" (no, podle toho kde je) E-coli a ta nebude sama. Nešlo tedy pouze o vyčištění střeva jak bylo a je uvěřeno a tvrzeno, ale i o nasazení bakteriálních kultur, které z nějakého důvodu byly zes střev odstraněny.
Nemůžeme předpokládat, že dávní i nedávní předkové věděli o bakteriích a je nasnadě z dalšího vývoje klystýrů, že byla s vývojem technologií a životních stylů přerušena přirozená souvislost enemy a její efekt s živým obsahem povrchových vod a že byl evetuelně klystýr vykládán pouze jako vyčištění zahnívajících zbytků z tlustého střeva. Takhle se to táhlo a táhne asi až na vzácné vyjímky dodnes, ačkoliv některé "primitivní" národy metodu přirozenou, tedy s "infikovanou" vodou jak vidno používají dodnes.
Historicky lze předpokládat, že u porušení rovnováhy střevní flóry šlo snad i o alkohol, ale určitě šlo o léčebné jedy (rtuťové a železné chemikálie, možná arsenik a co vše bylo zkoušeno), špatnou životosprávu a díky tomu rozhození rovnováhy střevních kultur a tím přirozené konkurenční potlačení některých kultur jinými, například kandidou, popřípadě nedostatek některých bakterií na prsu příliš čistotné kojící matky a bránění dětem, aby jedly třeba i hlínu a brabence a žížaly, ba i fekále, což nevychované děti milerády ve své zvědavosti činí atd. (Ne, že by to mnohdy nepřinášelo zase jiné problémy a to především parasitické, ale rozumná filtrace by si s tím měla poradit alespoň v místech, ve které nejsou střevní parasiti přítomni.)
Určitě ta přírodní metoda nefungovala všeobecně z kdejaké louže, ale v "kontrolovaných loužích" by se mělo nechat snadno vypěstovat přirozené biologické složení klystýrové vody a parasity přitom vyloučit ze hry. Tím by se dala vyloučit potřeba dárce a opět mluvíme o naprosté soběstačnocti. Není problém sebrat nějaké to rostlinstvo, hodit k tomu drobek masa a nechat pěkně v mírném teple ve flaši namnožit, přefiltrovat přes filtr, který sebere jenom hrubosti řekněme do setiny milimetru a roztok použít.
Od vynálezu antibiotik se probém střevní flóry samozřejmě dá svalovat především na naprosto nesmyslné používání antibiotik a to ne v tom smyslu, že by se používat neměly vůbec, ale v tom smyslu, že by se neměly používat na každé kýchnutí, nemluvě o prevenci čehosi jak u lidí, tak u dobytka a při použití by měl být brán zřetel na obnovení střevní flóry v celé její složitosti a neomezovat se jen na laktobacily, které zdaleka nezastupují celou škálu symbiotických mikroorganismů ve zdravém střevním traktu. Nákazy močového systému naprosto jasně poukazují na fakt, že i ta E-coli, která je velice produktivní při přirozené výrobě volného vodíku ve střevě, je nám symbiotická, ale pouze ve střevě a pouze pokud je v rovnováze s dalšími kulturami střev. Opět se potvrzuje, že hygiena nemá nic společného se sterilizací a sterilitou. Dětičkám se vše vyvařuje od flašek po plíny a jak maj prboha pořádně fungovat bez tho, že by byly vystaveny všemožným "bacilům". Toto je důvod, proč jsem dceru brabenečky papat nechal, i když jsem ještě zdaleka netušil, jak velice významné to může být.
Do
s nějakou prevencí. Hygiena je sice do značné míry velice rozumným vynálezem, ale přechod na sterilitu už je naprostý nesmysl. Co se týče očkování, do nějaké míry asi pracuje, ale zároveň je s ním starost co se týče nejen proti jaké nemoci, ale také jak je vakcína sterilizována a víme o rtuťovém thimerasolu, že? Dále bude záležet, kolik se dostane do sér naprosto člověku nepřirozených bílkovin ze séry pěstovanými v opicích a jiných zvířatech, nemluvě o kvalitě potlačení životnosti mnoha nákaz v těchto ubohých tvorech a o nikoliv možnosti, ale doložených průserech s nakažením lidí právě dalšími a ne zcela neškodnými biologickými patogeny pocházejícími z těchto zvířat.
Léčit se člověk má, až je nemocný, technologie na to je tělu pomoct a i ty antibiotika, pokud by byla používána s rozumem, jak se o tom vyjádřil podle Dt. Moury z AHT sám vynálezce Alexander Fleming, by byla bez problému se doplněním střevní flóry, možná i čípky. Jinak po netu jsou skutečně i zmínky (něco bude mít i "Natural World") z nedávné minulosti a současnosti o úspěšnosti transplantací střevních kultur jak naznačeno v odkazu Djangova příspěvku. Setkal jsem se s nimi sem tam jako s doporučeními, ne jako s výzkumy, či zkušenostmi.
S laskavým pozdravem, Slávek.
Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.