Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

No, ono to má nejspíše souvislost s tím že mám chřipku, když jsem dnes vstal tak jsem měl zvýšenou teplotu. Normálně mě chřipka položí na několik dní a teď jsem relativně fit.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

coby píše:Můžu se zeptat jaké máš zkušenosti s tou Macou? Je to podobné jako kotvičník?
... jo, klidně můžeš (se zeptat) ... ;) ... ono jak se to vezme, ... neb kotva mi tělo srovnala dlouhodobě (zbavila ho různých problémů a vrátila "chuť do života") ...... no, a Macu užívám pouze občas jako "momentální vzpruhu" ... :) ...

... nejlépe to asi vystihuje následná citace: ... "Legenda říká, že v dobách největší slávy Incké říše se bojovníci živili Macou před každou bitvou, díky čemuž byli nesmírně silní. Po dobytí měst však bylo bojovníkům Macu zakázáno užívat, aby porobené ženy nebyly vystaveny přílišnému sexuálnímu nátlaku." .... :D ...
(zdroj: ... http://www.lifefood.eu/strava/maca-aneb ... cneho.html )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Fox_25 »

Tak já měl asi fakt chřipku nebo něco podobného. V sobotu jsem zmokl a přechládl, v neděli mi bylo blbě vč. silné bolesti hlavy, v úterý a středu mírně zvýšená teplota a únava, ve čtvrtek už jsem byl jen trochu unavený a dneska je vše ok. Dokonce jsem vstanul dříve než je běžné. Mimochodem ve dny kdy jsem měl teplotu jsem si dal o dávku kotvy víc a pil jsem směs bylin na imunitu.


davidekMTB
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 12 led 2012 19:29
Bydliště: Ostrava
Dal: 15 poděkování
Dostal: 11 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od davidekMTB »

Ahoj,

nevím zda to není úplná kravina, ale napadlo mě udělat z odvaru kotv. klystýr :)
Zkoušel už někdo?

David


vojtík
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10 čer 2013 11:19

kotva

Příspěvek od vojtík »

neví někdo prosím jaký je rozdíl mezi tímhle kotvičníkem Kotvičník zemní extrakt - 90% Saponins tady je stránka http://www.vinaturae.com/eshop/-produkt ... stris.html
hlavně mě zajímá proč je tak drahej??a tenhle je zas hrozně levnej Kotvičník - Tribulus prášek 100g http://www.salviaparadise.cz/kotvicnik- ... p-900.html

:idea: Při prvním příspěvku na fórum musíš trpělivě počkat, protože se objeví až po jeho schválení, je to součást protispamové obrany. Ten druhý tentýž příspěvek jsem Ti smazal - poo.
P.S. Ten třetí taky.


pata
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:23
Bydliště: Nýdek
Dostal: 8 poděkování

Re: kotva

Příspěvek od pata »

vojtík píše:neví někdo prosím jaký je rozdíl mezi tímhle kotvičníkem Kotvičník zemní extrakt - 90% Saponins tady je stránka http://www.vinaturae.com/eshop/-produkt ... stris.html hlavně mě zajímá proč je tak drahej??
Je to extrakt. Čili vyrobený luhováním obrovského množství byliny a následným odpařením rozpouštědla (např. lihu)
vojtík píše:a tenhle je zas hrozně levnej Kotvičník - Tribulus prášek 100g http://www.salviaparadise.cz/kotvicnik- ... p-900.html
Tohle je jen jemně mletá bylina.
Pavel


vojtík
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10 čer 2013 11:19

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od vojtík »

moc děkuji.A myslíš že má cenu si kupovat ten Tribulus prášek ?jestli to vubec k něčemu je?!


vojtík
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 10 čer 2013 11:19

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od vojtík »

a ten extrakt bude asi hodně silnej než třeba klasickej čaj?


pata
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:23
Bydliště: Nýdek
Dostal: 8 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od pata »

vojtík píše:A myslíš že má cenu si kupovat ten Tribulus prášek ?jestli to vubec k něčemu je?!
Nemám osobní zkušenosti s práškem, ale vzhledem k ceně myslím si, že je to zbytečně předražená věc. To si můžeš klidně udělat v mixéru, nebo kafemlýnku.
vojtík píše:a ten extrakt bude asi hodně silnej než třeba klasickej čaj?
Co se týče extraktu (zase nemám osobní zkušenost). Sami tam píšou, že se podává v miligramech.
Pavel


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Kotvičník proti smutku ...

Příspěvek od A(&F) »

... opustila Vás životní láska ?? ... zemřel Vám někdo blízký ?? ... vzpomenete si dotyčného i několik set krát denně s bolestí u srdce a tíživým pocitem na hrudi, kdy pomalu až nemůžete dýchat ?? ... i v těchto případech může pomoci kotvičník ...... sic se zatím neví přesně jak, ale opravdu to funguje ... ***

... z mnohých případů vyjmenuju alespoň dva ...

.... on postarší ženatý, ona hodně mladá svobodná ... shodou náhod se potkali, skamarádili se a protože ani jednomu z nich to v jejich vztazích "postelově" neklapalo přesně dle jejich představ, tak se časem domluvili, že si "občas spolu zadovádí" ... bez lásky a zbytečných citů, s přesně nastavenými "mantinely" ..... no a jak se tak stává, v posteli (tzv. "mezi čísly") si začali důvěrněji povídat a s překvapením oba zjistili, že toho mají mnohem více společného, než je možná zdrávo ... pomalu jako by se znali odjakživa ... nastavené mantinely začaly pomalu mizet a do roka z toho byl regulérní vztah dvou těžce zamilovaných lidí ... ten se však po dalších dvou letech provalil a jemu nastaly doma nemalé potíže ... ještě další dva roky tento vztah nadále pokračoval ...... on se poté konečně rozhodl, ve spánku jí tajně změřil prsteníček levé ruky a objednal prstýnek s malým zirkonem ...... no, a když konečně mělo dojít k tomu, že před ní poklekne a požádá ji, "jestli by s ním nechtěla zestárnout", tak se mu namísto očekávaných "slz štěstí" dostalo "ledové sprchy" ...... prý se dlouho neměl k tomu, aby se "rozhoupal" a ona mezitím díky netu potkala někoho jiného nezadaného, do koho se zamilovala ..... a byť se domluvili, že budou už nadále jen kamarádi, tak hercně neporučíš ...... se zlomeným srdcem nad promarněnou životní příležitostí se trápil ještě mnoho předlouhých měsíců (navíc ona mu to vůbec neusnadňovala, občas mu zavolala a chtěla si s ním povídat ... nebo alespoň mu poslala esemesku v znění "kurva, už zase na tebe myslím :-( " ... nehledě na to, že se občas museli i vídat pracovně) ... zkrátka mlátilo to s ním "od zdi ke zdi", přestalo ho bavit tvořit, bavit se i žít ... začal se čím dál tím více uzavírat do sebe, stranil se kamarádů, vyhýbal se lidem ...... po čase (cca po tři čtvrtě roce), když už nevěděl kudy kam, obrátil se na kamarádku sexuoložku a ta mu poradila kotvičník ...... a přestože vůbec nevěřil, že by mu s tímto problémem mohlo odpomoci pití odvaru lžičky z nějaké byliny, již po necelém týdnu, když se zase uviděl se "svou ztracenou láskou", tak už ho to tolik moc nebolelo ...... byla to pro něj hodně velká změna, vzpomenout si na ní pouze několikrát denně .... po dalším cca čtvrt roce byl už skoro zase v původní pohodě ... (pozn: dneska je pomalu vděčnej tomu, že ho to potkalo, protože jinak by asi na kotvičník nenarazil, ....... změnil mu život k lepšímu ... ;)) ...

... druhý příběh je o paní, která ve svých pětačtyřiceti letech během dvou měsíců přišla postupně o tři blízké lidi (manžel - rakovina, maminka - stáří, mladší sestra - autonehoda), což ji naprosto zcela zlomilo ...... ten žal byl až tak silný, že pomalu nemohla ani chodit ...... po cca roce (kdy se její stav přes veškerou doktorskou péči vůbec neměnil), jí kolega z práce přinesl kotvičník ...... no a za tři týdny poté se přišla sama zeptat do zaměstnání, jestli opět může nastoupit ... :) ...

---------
*** ... důvodem, proč v těchto případech Kotvičník zafunguje je zřejmě spojeno aj s tím, jak se vyrovnáváme s těmito pro nás těžkými událostmi ... neb Kotvičník krom detoxikace (a mnohého dalšího) upravuje i hormonální rovnováhu v těle ... více viz http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex ... -zalu.html ...

doplněno: ... Vědci přišli na to, proč láska bolí ... http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex ... -boli.html ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od jeff »

No jo, ten kotvičník. Tak nějak ho piju cca čtvrt roku, nflákám to a skutečně každý den si ty dvě lžičky povařím v 1,5l vody, z čehož mi zůstane něco přes litr, něco se přece jen za tu půlhoďku vyvaří a pak to během dne vypiju. Lžičky, které používám jsou nerezové, ale dost staré a jejich obsah s čepicí na vršku odpovídá aspoň dvěma lžičkám, které se prodávají dnes. Za ty 3 měsíce už jsem spotřeboval asi 3/4kg.
Kotvičník je na chuť docela dobrý, podobně jako většina bylinek a jisté účinky má. Zlepšil se mi metabolismus, i když v mém případě bohužel se mi zlepšila i chuť k jídlu, částečně se snížil krevní tlak, ale na cukr to nemá prakticky žádný vliv. Ještě jedna taková méně významná věc je, že ráno jsem v pohodě, ale jak začnu kotvičník popíjet, se mi tak trochu zastře vnímání a nejsem schopný se správně soustředit na práci, taková trvalá únava a chtělo by se celý den spát. Na chvilku si od kotvíčníku odpočinu a dám si zase trochu MMS :D

Jeff


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od martin11 »

zdarec na tema kotvičník....na setkání mě Pišta dal 1 rostlinku :good: ...nějak se jí v polabí nedaří...stále jen jedna neduživá větvička....tak jsem koupil sušenou v těch..prodej bylin.
prej to je účinné jen pro starší :spirit: , u mladejch to nezabírá, jsem ještě mladej, ale přesto jsem to zkusil...tedy zkouším. Vařím 4deci na 1 vrch.lžičku vždy večer a do termosky, piju ráno, je to krásně teplé. protože nesnídám, tak jen ten odvar 2 deci. Docela mě to chutná, my odkojení fernetem tyhle chutě můžeme. Protože to popíjím 2 decky ráno a 2 večer už asi měsíc, tak by se "mělo " "něco" dostavit. jestli se cejtím lépe nevím, ale pod dojmem , že něco piju, tak se cejtím veselejší. Tuhle jsem to nechal loužit /omylem/ v té termosce 48 hodin a bylo to tedy už opravdu hnusný :piss: ....nevím, jestli se toho nevyloužilo více. Dotaz do pléna....jak dlouho loužíte a jaké dávky pijete ???? zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
kosta23
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28 kvě 2013 22:12
Dostal: 1 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od kosta23 »

Taky přidám něco do diskuze, jak píše A(&F), tak já osobně mám nechci říct úplně stejnou zkušenost (jako postarší ženatý), ale více méně taky jsme se vídali s jednou moc zajímavou slečnou, nebylo to vůbec pravidelně (fungovali jsme jako přátelé), čili párkrát do roka, ona pracuje 90km daleko, více méně má svého přítele, ale po každé když se vidíme, tak se bavíme hodiny a mohli bychom se bavit další týden v kuse, prostě pokaždé si máme, co říct, bohužel (bohudík - těžko říct, spíš bohužel) jak to tak bývá přátelství mezi mužem a ženou existuje, zase se mi to potvrdilo a já jsem se do ní zamiloval, jak již spal vždycky, když jsme se viděli, bylo to fajn, poté co vždy odjela - jsem měl pár dní velké deprese (ale jelikož si myslím, že jsem silná osobnost), tak jsem je celkem zvládal, ale není to nic příjemného, nejhorší je, že ona mne má ráda jako dobrého kamaráda, asi nejhorší kombinace, co může být, takže jednou za čas se vídáme, dřív jsem se na ní vždycky těšil a když odjela zas ta deprese. No ale abych se dostal k věci, již pár týdnů užívám kotvičník (prášek) a musím říct, že i když si na ní občas vzpomenu nemám to nutkání jí vidět každý den, jako dříve. Opravdu na tom něco bude, prostě příroda je mocná a vždy si ví rady! :)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

martin11 píše:jak dlouho loužíte a jaké dávky pijete ????
... většinou ho vařím 20 - 30 minut ...... pokud někdy loužím v uzavřené termosce, tak potom přes noc (cca 6 až 8 hodin) ... a často si ho teď v těch momentálních hicech dělám i "za studena" ve vodě s trochou citronový šťávy (společně s dalšími bylinkami, hlavně s různými druhy máty, se stévií, s meduňkou, s květy levandule, atd.), kdy to ponechávám ve skleněné lahvi v lednici loužit dva až tři dni ... je to velmi dobré a osvěžující ... :) ...
Bylinkové výluhy za studena ....jpg
... jinak znovu upozorňuji, že u kotvičníku je nejdůležitější prvá ranní dávka, ... tu vypít ihned po probuzení ... tzn. ihned !!! (a né až za půl hodiny atd.) ... :D ... v tom se totiž velmi často chybuje ...

pozn: ... a po úspěšné "nastartování" je vhodné pít ten "vařený" pravidelně alespoň po dobu dvou týdnů ... potom možno přejít na ostatní formy (výluh, nálev, prášek, atd.) ...

... :pivko: ... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od martin11 »

jojojo...souhlasím...vaříme večer, do termosky. pijeme ráno....když vynechám,jsem nesvůj..../ třeba je to jen placebo/
pozor kuriozitka....zbytek s termosky dopíjím studený večer....tuhle jsem měl nalito a nedopito....ve 2decce polovic a rozpité pivo....v lahvi cca 1 decka...a ta moje mě to dolila, to pivo do toho kotvičníku.... :esilenced: ...nic netuše jsem se napil, s tím že to je kotvičník.....jsem se nejdříve lekl... :shock: ...co to je za tu chvilku co jsem si lokl.....pak pochopil....znova se již s vědomím že to je řezané pivo kotvičníkem napil......chlazené výborné.....tahle Fleming vymyslel penicilín :hip: zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“