Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Kov píše: ... Autoři taky kritizují teorii na vznik tzv.,,volných radikálů".
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... 3%AD+stres
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Od Crafta - http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 59#p127159
Craft píše: Další věc je ta, že i moderní věda připouští, že zvířata si umějí ve svém organismu produkovat vit.C z glukózy syntézou pomocí jedné chemické látky, zřejmě enzymu, na jeho přesný název si teď z hlavy ale nevzpomenu. U člověka to sice popírá, ovšem vypadá to, že to funguje i u člověka, pokud nejsou v těle zátěže a játra jsou ve funkčním stavu, protože to probíhá právě v játrech. Údajně to může být až 50g na den. Což je sakra velké množství. Jisté je ale to (mnohokrát ověřeno na Salvii), že u spousty lidí to nefunguje, právě díky parazitním zátěžím, které úmyslně blokují tuto vlastní syntézu vit. C. Ono "poškození" jater vzniká velmi často i po viróze, stačí už pouze v jednom ze čtyř laloků. Pak u některých lidí může být deficit vit. C až ve stovkách gramů, rekord byl naměřen přes 900g! Nicméně naměřený deficit vit. C nad 200g znamená dosti často už vážný stav a je nutné jej začít okamžitě řešit dodáváním vit.C, nejlépe ve formě asrorbátu sodného po menších, ale častějších dávkách, což samozřejmě pomalu, ale jistě tento deficit začne snižovat a problémy se dají pak lépe řešit. O důležitosti vit.C je tady ale již jiné vlákno.
Díky Crafte :good: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
monty
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 14 led 2011 11:43
Dal: 3 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od monty »

mahatma píše: ... zistím v priebehu budúceho týždňa v spriatelenej farmaceutickej firme
Ahoj Mahatma

Chcel by som viac informácii o tvojej ponuke IV C. Máme v rodine pacienta s rakovinou a lekárka konečne zistila že existuje IV C a tak sme objednali Pascorbin 7,5g/50ml z Nemecka (keby mal niekto záujem jedna z možností http://www.apondo.de/produkte/sortiment ... etail.html) keďže u nás také niečo nevedú. Dostáva 2x50ml 3x za týždeň. V prvom rade ma zaujíma či je možné použiť túto tvoju ponuku aj legálne trebars aj v onkologickom centre? Tiež som sa zaoberal touto myšlienkou ako to vyrobiť doma na legal použitie no nie je to také jednoduché. Treba na to licenciu a iné prostriedky vzhľadom na IV liečivo. Keď som sa tu dočítal o tvojej ponuke tak ma to celkom potešilo. Daj prosím vedieť.

Ďakujem


" nebo je mokré, voda je modrá a satan claus na nás číha!! "
John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od John.D. »

Ahoj Céčkaři,

tak jsem prolouskal i toto vlákno. Návodů je hodně a zkušeností už taky. Beru už céčko nějaký pátek ve formě tobolek "0" plněných L-askorbovou od Palo. Jelikož nemám úplně váhu na mg, tak jsem odvážil 20 napěchovaných tobolek a průměrem dostal váhu 1,2g C na tobolku. Těch spolykám asi 5-8 za den, jak si vzpomenu. Takže necelých 10g za den. Nicméně zatím nepozoruji žádný výskledek, kromě nálady, ta se zlepšila. I když těžko říct v mém případě, že jde tady o zlepšení díky C. Tak nějak pomalu měním postoj k životu a dobrou náladu si diktuju hned po ránu :) .

Céčko jsem si naordinoval právě po rok a půl trvající kůře s MMS1 a 2. Jako k nahození imunity. Teda kromě jiných vitamínů. No v každém případě zkusím ještě kombinaci s rajčaty a určitě s Céčkem budu pokračovat i s Boronovou kůrou. Když se ten Boron stará o distribuci minerálů, možná vezme sebou i tohle. Uvidíme.

Díky za Vaše zkušenosti.


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od pavelv »

John.D. píše:....Céčko jsem si naordinoval právě po rok a půl trvající kůře s MMS1 a 2. Jako k nahození imunity. Teda kromě jiných vitamínů. ...
Johne, rok a pul je dost dlouhy experiment. Mohl bys napsat, co ti ta kura s MMS1 a 2 prinesla nebo odnesla? Mozna do nejakyho vlakna na MMS, aby nas nekdo nemusel presouvat a kritizovat :) . Predem dik, Pavel


John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od John.D. »

Už jsem psal tam i tam...i onde :)

MMS1 - http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 69#p126869
MMS2 - http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 06#p126806

Je to dlouhá doba, ale já se jen tak motal kolem alternatívek. Věřil jsem MMS jako všeléku, no dneska vím, že je to sakra jinak. Za tu dobu jsem měl dost času si to v hlavě srovnat a setřídit problémy a postřehy nejen od Vás na foru.

Pokud bys chtěl dát odkaz přímo na příspěvek, ne na stránku příspěvku, najdi si ho a v pravém horním rohu příspěvku máš před "Napsal" a datumem majinký symbol papírové stránky. Klikni ho a naskočí Ti adresa přímo příspěvku, která je i přenosná v případě, že je příspěvek z nějakého důvodu přemístěn jinam. Tady jsem Ti to už vyměnil. SDK


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
alopat
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: stř 30 led 2013 12:44
Dal: 4 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od alopat »

Už se přišlo na to, co vlastně z toho Vitamínu C léčí ?
Kyselina askorbová, kyselina dehydroaskorbová, vznikající peroxid vodíku nebo volné hydroxilové radikály ? Když jsem se ptal minule, abych se s ohledem na větší koncentraci železa kolem nádorů ujistil, že cytotoxický efekt léčby nespočívá pouze v tvorbě volných hydroxilových radikálů, tak jsem byl odkázán na Tuhárského, ale ten ohledně exogenního a endogenního účinku hovoří nejednoznačně.
Antivirální efekt kyseliny askorbové a dehydroaskorbové in vitro: http://tessera.spandidos-publications.com/ijmm/22/4/541

Po zkušenostech s infuzemi Vitaminu C (Pascoe Ascorbic Acid) bych řekl, že peroxid vodíku bude účinnější a jistější, už kvůli tomu, že u rakovinářů je hůře okysličena krev. Vůbec nejjistější by byla devitalizace dle Mudr. Fortýna, jenže chirurg Vás dnes otevře, konstatuje nemožnost odstranění nádoru a ponechá svému osudu, resp. neuzavřením přívodních tepen k nádoru, navzdory tomu, že léčba devitalizací vstoupila ve známost, nad Vámi vyřkne ortel smrti.


MUDr.ové čekají na Vaši kremaci, nejlépe tak zjistí stav minerálů a stopových prvků k odstranění pacientových obtíží.
danpayda
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 21 led 2013 16:18
Dostal: 2 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od danpayda »

Zdravím "céčkaře" :-)
Už asi dva roky beru 10 g céčka denně, 4x2,5 g s 5 bobulkama pangaminu. Jak se tu někdo zmínil, necítím se lépe, silněji, více energie atd. Ovšem jeden efekt to má, a pro mě důležitý. Anžto mám problémová kolena, každé po operaci, artroskopicky(snad jsem ten název nezmršil) řešené menisky, tak co beru to céčko, tak nevím, že mám problémová kolena. No vlastně ještě takové drobnosti, jako že nebývám nemocný, nekašlu, žádná rýma, a podobné další radosti.
V souvislosti s tím mám jednu otázku. Znáte někdo spřáteleného lékárníka, schopného a ochotného vytvořit směs uváděnou v Megaskorbické léčbě pana Tuhárského? Pátral jsem po lékárnách a nemocnicích, ale zdá se, že takoví asi vymřeli.
V jedné lékárně dokonce lékárnice téměř odpadla, když zjistila, že v jednom gramu směsi je 850 mg céčka. Prý DDD je 77 mg.
Doufám, že někoho takového znáte.
Se mějte, a ať se vám daří.
danpayda


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

John.D. píše:Je to dlouhá doba, ale já se jen tak motal kolem alternatívek. Věřil jsem MMS jako všeléku, no dneska vím, že je to sakra jinak.
Myslím si (po 2,5 měsících užívání) to taky. ;) A to ,,srovnání v hlavě" co píšeš, je naprostý základ.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

Narazil jsem na výrobek,kde slibují podstatně vyšší(téměř 100%) vstřebatelnost vitamínu C do organismu. Co si o tom myslíte? Je to ptákovina nebo to má rozumný základ?
http://www.altrishop.cz/Altrient-C-d2.htm


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Kov píše: ... Co si o tom myslíte? ...
Že ani nepotřebuješ MuDry, aby Tě honili od čerta k ďáblu. Bohatě to zmákneš sám. Kdyby sis tohle vlákno skutečně přečetl, dojdeš na to, že je zde liposomatické C nejen diskutováno, ale že zde také nalezneš návod(y) jak to spáchat po domácku.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 269#p95269
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 14#p104014

Osobně mi ale víc vyhovuje tohle
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 505#p85505

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

Slávku, jak mám čas, tak tu po chvilkách čtu. Ale je toho hrozně moc a mnohé staré informace už asi ani neplatí.
Říkal jsem si, že si zkusím vitamin C sehnat a začít brát nějakou vyšší dávku než ,,tabl.1g-postupně uvolňující". Našel jsem céčko tady: http://www.profikoreni.cz/Kyselina-asko ... -d1241.htm
Protože tam nemají napsáno, že je to L-askorbová, tak jsem si tam pro jistotu napsal o doplňující informaci. Odepsali mi: ,,Momentálně máme k dispozici D - askorbovou kyselinu. L - askorbová bude začátkem příštího týdne. Čistota 99%."
Nevím co je kyselina D-askorbová,ale je-li to úplně něco jiného jak Céčko, tak jsou blbci, že to nabízípod jedním názvem, bez důležitého písmenka.


jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od jojoba »

Slavek Krepelka píše:
Kov píše: ...
Osobně mi ale víc vyhovuje tohle
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 505#p85505
S laskavým pozdravem, Slávek.
Jsem poněkud natvrdlý,..... ale snaživý..... :bhead:
Dovoluji si dotaz - rajče+med+sůl+C+paňák .... se mi líbí jednoduchostí, i celkem chutná, avšak mám dotaz k účinnosti - je třeba pro aktivaci dodržet nějaké podmínky, jako mixovat dlouho/krátce, nechat odstát, pít na lačno...... ???????? :ethink:
Možná opět komplikuji, ale právě mě trápí "letní angína", dávám už skoro týden takto 2x-denně 10g askorbové, a zatím zlepšování jen váhavé....
Uvítám doporučení zkušenějších, díky předem.


jojoba
feedback
Stálý člen
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 19 čer 2014 10:12
Dal: 14 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od feedback »

jojoba píše:Dovoluji si dotaz - rajče+med+sůl+C+paňák .... se mi líbí jednoduchostí,
Hele jojobo, slovo jednoduchost vychází ze slůvka jeden a ty jich tam máš hned pět. S pěti to zcela jistě nebude jednoduché už jenom proto že se ti tech pět ingredienci bude v žaludku docela slušně mezi sebou prát s neutralizaci. Já být tebou šel bych na to v skutku tou jednoduší a ověřenou cestou tak jak na to šli naše babičky, přes čerstvé kyselý zely. 10 deko ráno, 10 deko před spaním a za pár dnů zapomeneš i na svou "letní angínu".


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Kov »

Čemu zatím vůbec nerozumím je vztah mezi kyslíkem,coby oxidantem, a Céčkem,coby antioxidantem. Pokud do sebe budu rvát mraky antioxidantů, neblokuje to oxidační procesy kyslíku? To by přece taky nebylo moc žádoucí. Tyto dvě věci mi jdou proti sobě a nerozumím tomu. Může mi to prosím někdo vysvětlit?
Nedostatek kyslíku(pokud by ho céčko likvidovalo) v těle je určitě nežádoucí. Přirovnal bych pro ilustraci moji představu funkce kyslíku v těle ke kamnům,kde taky probíhá oxidace. Málo kyslíku=špatné hoření=dehet a zanesený komín. Málo kyslíku v těle podle mě taky může způsobovat ,,špatné hoření" = zbytkové volné radikály. Je to úplně mimo?


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“