Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Murko
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 17 říj 2014 15:43
Bydliště: Mars & Jupiter
Dal: 2 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Murko »

Stale mi nie je jasne ci je lepsie miesat alebo nie.
Na jednej strane je, ze miesanim sa uvolnia male castice. Ale na druhej strane mame na elektrodach bordel (hydroxidy striebra), ktory sa prave miesanim rozptyli do roztoku. Taktiez sposobuje zvysenu vodivost, co znizuje napetie pocas prudoveho limitu.
Nie je lepsie radsej castejsie utierat elektrody a nemiesat ?


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Hm, to by mne také zajímalo - ta bilance: "cena-výkon" míchat, myslím určitě, ale jek vychází nejlépe utírání?
Já utírám jednou. Od chvíle, kdy to začne rychleji koloidovat. Pak už to ani nestihnu. Ale kdo mámalou plochu, měl by asi častěji.
Mám taky elektrody daleko od sebe a zajímá mne do jaké vzdálenosi to stojí za ten čas. Odpoví nám někdo ze svých zkušeností?


nevím, nevím, dokud to neskončí
lozin
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: stř 25 kvě 2011 15:27
Bydliště: Most
Dal: 5 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lozin »

Už několikrát jsem vyráběl KS ve stejné sklenici. Poslední
dobou se mě zdá ,jestli od předešlé výroby nezůstal na skle
tenký povlak stříbra /vodivý/. Vzdálenost elektrod od stěn sklenice
je cca 15mm, zatímco obě navzájem cca 25mm .Mám podezření, jestli
si proud k protější elektrodě nezkracuje cestu po stěně skla
a pouze pokovuju sklenici.Bylo by to teoreticky možné?


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Já myslím, že ano, ale nevím to. Přeji Ti štěstí, že by Ti na to někdo odpověděl.


nevím, nevím, dokud to neskončí
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Povlak zůstává, je to normální jev.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Murko
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 17 říj 2014 15:43
Bydliště: Mars & Jupiter
Dal: 2 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Murko »

Vyroba koloidneho stirebra pulznou metodou (jednosmerny prud). napetie 24V
Vyuzivaju pulzy o frekvencii 432Hz (Love Frequency of Dr Len Horowitz) ktore su modulovane frekvenciou 7,83Hz (Schumann Resonance)
tu je link:

http://www.biophysica.com/colloidal_gen … mestic.php
http://www.biophysica.com/colloidal_gen … waters.php

ze vraj maju vyrobene castice mensie ako 10nm a Zeta potencial 60mV
miesanie je mechanicke s plastovou vrtulkou alebo je mozne menit za magneticku ktora ze vraj zlepsuje strukturu vody (nevznikaju zhluky)

Ma s tym niekto skusenost ?


Murko
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 17 říj 2014 15:43
Bydliště: Mars & Jupiter
Dal: 2 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Murko »



Hrobař
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pon 17 lis 2014 16:00
Bydliště: Moravská Třebová
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Hrobař »

Já mám skvělou zkušenost s koloidním stříbrem v přípravku zvaném Firstřík. Dělá ho jedna léčitelka z Prahy. Je to sprej založený na aloe-vera obohacený právě koloidním stříbrem. Spolehlivě likviduje jak problémy v krku tak neuvěřitelně urychluje hojení třeba při pořezání. Vyrábí i verzi bez stříbra tzv. First. Ten je taky účinný na povrchová zranění ale nefunguje tak dobře na nemoci.

Dále jsme používali koloidní stříbro v záchodové desce, tam těžko posoudit účinnost ale je fakt že mě do nikdy žádná bakterie do zadku nekousla :-)


Murko
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 17 říj 2014 15:43
Bydliště: Mars & Jupiter
Dal: 2 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Murko »

Otazka okolo miesania.
Chcem sa vyhnut magnetickemu a ostava mi iba volba mechanicke, vzdusne alebo cirkulacne cerpadlo.
To mechanicke, nejak neviem ako a z coho vyrobit vrtulu na miesanie, na druhej strane to otacanie iba nadobou pri 3mm elektrodach sa mi zda neefektivne.

Takze najjednoduchsie mi pripada akvaristicke cerpadlo na pustanie vzduchu alebo cirkulacne cerpadlo a premiesavat roztok.
Prosim moze mi niekto poradit ?

Dakujem


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Toto vlákno má 132 stránek. To není nic, co by se nedalo přečíst. Všechno už tu několikrát je. Kolikrát se to musí zopakovat, aby si z toho někdo něco vzal???
Nebo máš druhou možnost - jít vlastní cestou. Rozhodnutí je jednoduché: Vezmeš nádobu, ve které děláš stříbro. Na začátku změříš vodivost a potom vyzkoušíš různé druhy míchání. Bez stříbrných elektrod a bez proudu. Míchat budeš vždy tak dlouho, jako bys vyráběl KS (u všech pokusů stejný čas). Na konci znovu změříš vodivost. Způsob míchání, u kterého bude konečná vodivost nejmenší je nejlepší, protože se do vody dostane nejmíň příměsí. Vodivost vzroste vždy, i když míchat nebudeš. Jde o to , u kterého míchání vzroste nejmíň. Na všechny pokusy používej stejnou vodu, aby počáteční vodivost byla stejná. Nádobu s vodou mezi pokusy uzavírej, aby ti příliš nestoupala vodivost už v nádobě. Vodivost pro začátek pokusu by měla být do 1 uS, max do 1,5uS.
Je ještě třetí možnost, že to někdo znovu zopakuje. Já to nebudu, mě už nebaví pořád dokola opakovat to samé.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Jo Ileme se ti nedivím, 132 stránek a každý nový který sice možná umí číst!!!!!! ale nerozumí ale za to má své vlastní řešení na každé hovno sice nahovno a furt se ptá a potřebuje poradit, samozřejmě na tu píchovinu co si vymyslel nebo přečetl z ámeriky. Já bych měl řešení, je to pro nás dva náročné ale měli by sme najít nějaké americké stránky a každého kokota který sice možná umí číst(ty dvě tři poslední stránky) by sme měli odkázat na zkušenější, odbornější, oblíbenější (KTERÉ HOVNO JEŠTĚ) stránky. Asi zas řeknete že jsem hrubý, neokázalí a drzí-jo milánkové takový je život, se mnou se taky nemazlí. Dáváme sem naše zkušenosti ad hoc-zadarmo-štando péde a pořád ten základ vymakanej, ověřenej některým jedincům nestačí. Strašný problém s magnetickým mýchátkem!!!! Já vám poradím, co kdyby jste začali otáčet s celím obývákem, kuchyní-s čím chcete!! Veškeré laborky s akreditací!!!!! používají mag. mýchátko a vy si radši předěláte svůj historický gramofón, mikrovlku na mýchátko-s čím myslíte lidi zlatý??????!!!!!!
Jo kdyby jste se náhodou někdo urazil, tak se připravte na mou štavnatou odpověď i kdyby mně tady měli zrušit, kocourkové-když mně něco sere tak to chvíli držím ale pak se protrhne hráz a plavte.
Hned z čerstva z prvního nasrání to musím upravit, Zeman je normální člověk, nepřejte si abych byl na jeho místě, takových orgánů a pussy riot by jste ještě neslyšeli jako ode mně zkurveného prezidenta v čechách-s maďarskou národností.

:epray: Lájošku, ty kluku upřímná, chca nechca Tě musím napomenout a upozornit, že příště Ti to budu muset nějak "vypípat".
Kdybych to totiž nechal jen tak projít bez povšimnutí, tak by se zase někdo ozval, že někdo tu může psát sprostě a někdo ne a toho bychom zase museli napomínat za kritizování moderátorů atd., případně řešit kdy je to jenom upřímné a na místě a kdy už ne. - poo.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Murko píše:Otazka okolo miesania. ....
Není mi jasné, jak chceš dělat rozumně kvalitní KS, když se nejsi schopen ani rozhodnout, jak to míchat. Podívej, v jednoduchosti je síla. Utrhni z mikrovlnky magnetron, nebo ho jen odpoj, aby ti fachal jen turntable, tedy točna, na ni dej okurčák s destilkou a nad okurčák uchyť svorky se stříbrnými dráty. Zapni točnu a proud do elektrod a máš míchání vyřešené. Zbytečně špekuluješ.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
lajos píše: ... nepřejte si abych byl na jeho místě, takových orgánů a pussy riot by jste ještě neslyšeli jako ode mně zkurveného prezidenta v čechách-s maďarskou národností.
:laugh: No .... jestli bys Lajošu chtěl kandidovat, přiď si pro podpis a aj bych se k těm volbám dovalil.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
mirekb
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: stř 22 říj 2014 10:54
Dal: 4 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mirekb »

Tak jsem si po přečtení fóra začal vyrábět koloidní stříbro touto hrůzou.
Obrázek
Míchání jsem řešil otáčením nádoby - talíř tvoří překližkové kolo na ložisku ze starého harddisku, pohání to 12V motorek napájený adaptérem 4,5V který talíři dává asi 100 ot/min a napájení tvoří ta hrůza vepředu. Je to zdroj konstantního proudu s přepínáním polarity elektrod. Časovač a relé jsou na pravé straně, nalevo je vlastní zdroj konstantního proudu, uprostřed trafo 220/12V zapojené sekundárem jako vstup a při napájecím napětí 6V střídavých dává na výstupu 100V. Vepředu pak je kontrolní měřič proudu zbastlený ze starého voltmetru. Výsledný produkt je čirý, má nahořklou chuť a vodivost 14uS.
No vypadá to sice hrozně, ale design už řešit nebudu. Podle mínění zkušených, je na tomhle aparátku nějaká zásadní chyba ?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Podívej, v jednoduchosti je síla. Utrhni z mikrovlnky magnetron, nebo ho jen odpoj, aby ti fachal jen turntable, tedy točna,
... :| ... odpojit pouze magnetron není rozhodně tím správným přístupem ... :enaughty: ...

... takže pokud se někomu nechce zásadněji zasahovat do elektrické části mikrovlnky, ale požaduje, aby "nehřála", přitom zůstal funkční motůrek otáčení talíře, tak nejjednodušší je oddeklovat mikrovlnku (v té chvíli samozřejmě již odpojenou od sítě !!! ) a najít takto vypadající součástku, přišroubovanou z boku magnetronu ...

Obrázek Obrázek Obrázek

... což je termostat (zabraňující přehřátí magnetronu) ... vedou k němu dva dráty, zakončené konektory faston (nasouvací) ...... "stažením" odpojit jeden z přívodů (pokud možno ten druhý, co nesměřuje k transformátoru), popř. rovnou odpojit oba přívody ... odpojený přívod (a raději i obnažený konektor termostatu) zaizolovat elektrikářskou izolačkou, aby se náhodou něčeho nedotkl (v případě odpojení obou přívodů stačí zaizolovat pouze je) ... a je hotovo ... :) ... tímto způsobem se dosáhne odstavení transformátoru a všeho dalšího, co je připojeno za ním (tj. VN kondenzátoru, VN diody, magnetronu), zároveň se tím sníží aj celkový odběr, protože jinak by byl i nadále napájen transformátor ...... mikrovlnku před připojením do sítě zpátky zadeklovat !!! ...

... pokud by však poté motůrek nefungoval, tak většinou stačí zavřít dvířka mikrovlnky + nastavit časovač (popř. také zapnout spínač ON, je-li jím mikrovlnka vybavena) ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“