Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

V podstatě je to tak, až na tu mikrováhu. Tu beru jako vtip, protože ty nejpřesnější analytické váhy váží s přesností na 1 mg. Tak abys měl alespoň 10 % přesnost měření, musel bys odpařit 1 litr stříbra (při 10ppm).
Jen by mě zajímalo, co máš za konduktoměr, že se kalibruje potenciometrem. To musí být nějaká prastará vykopávka. Konduktometry, které znám se kalibrují digitálně.


"Dum spiro spero"
Ciceron
tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Ahoj, Ileme! Jako vtip jsem to nemyslel, ale jsem rád, že jsem Tě rozesmál. To vychází z neznalosti neexistence takové váhy.
Myslel jsem, že lze vše. Napadá mne - vyrobit si ramínkovou váhu takových parametrů - takovou nějakou poměrovou - odečítací - asi bych to i vymyslel..., ale to pro Tebe bude asi stejně směšné...
Ale abych nasytil Tvoji zvědavost s adjustací, posílám odkaz na konduktoměr, který jsem si na začátku svého KS vaření pořídil. Jen zdroj neber jako nejlevnější, protože jsem hledal podle obrázků a klikl na ten první, který jsem spatřil.
Já ho koupil za nějaké necelé 3 stovky. To víš, s dnešním Poštovným to bude darda.
Tento má zezadu dírku, která sice vůbec nesedí s trimrem uvnitř :-) , ale zato je míněna jako kalibrační.
Když střeva násilím doslova vytlučeš ve svěráku - vzhledem k ceně je to stejně fuk i jako risk - tak je dostaneš ven a tam už se jistě dopátráš... http://aukro.cz/show_item.php?item=5087 ... AvDU8P8HAQ


nevím, nevím, dokud to neskončí
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Ty jo, nevýdaný měřáček úplně zadarmo, měří všechno ve všem-to jsem ještě neviděl, nebo spíš nescháněl.
Mně stačilo když jsme s laborantkou v univerzitních laborkách měřili koloidní stříbro několikrát a opakovaně a pak jsme vždy po sobě čuměli-dva stejné popř. ani přibližně podobné výsledky nedosáhly a když už konečně to bylo podobné tak to při tom počtu měření byla spíš náhoda.


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Tyjo! Mám opačnoz kušenost a nevím proč... Má tabulka mluví o tom, že moje měření tímto (mnou nakalibrovaným) chcípem jsou odpovícající v rozsahu +-2ppm.
Tak to mne ae zajímá proč mám opančý závěr :-(


nevím, nevím, dokud to neskončí
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

tykadelik píše:Ahoj, Ileme! Jako vtip jsem to nemyslel, ale jsem rád, že jsem Tě rozesmál. To vychází z neznalosti neexistence takové váhy.
Myslel jsem, že lze vše. Napadá mne - vyrobit si ramínkovou váhu takových parametrů - takovou nějakou poměrovou - odečítací - asi bych to i vymyslel..., ale to pro Tebe bude asi stejně směšné...
Vynyslet lze samozřejmě vše, ale je vidět, že jsi na podobné váze nikdy nevážil. sebemenší závan vzduchu ti to rozkmitá o 5 i více mg. Proto tyto váhy mají uzavíratelný kryt. Váhy musí stát na hodně těžké podložce (používá se skleněný, betonový, nebo kamenný blok) a ta podložka je na silentblocích. Bez toho se na tom vůbec nedá měřit, protože jinak to funguje jako vysoce citlivý seismograf. Váha musí být naprosto přesně vodorovně, sebenší odchylka znamená nepřesnost měření (rovnali jsme to digitální vodováhou - tou nejpřesnejší, co se dala sehnat). To pořád píšu o váze, která váží v mg. Ty se chceš dostat ještě o 3 řády níž. Pokud máš hodně času, může to být dobrá výzva.

A díky za měřák. Tahle superlevná ukazovátka, která nemají oficiální mžnost kalibrace (kalibrováno ve výrobě) asi skutečně mají kalibraci trimrem. Kdysi v začátcích jsem jeden takový taky měl, ale po té, co jsem jednoho dne sundal víčko a "platinové?" elektrody zůstaly ve víčku a z měřáku na mě koukaly pouze dráty - letěl do popelnice i s tou platinou. Pak už jsem tolik nešetřil.

Nyní používám HM Com100 a jsem nadmíru spokojen. Má tříbodovou nelineární kalibraci jak vodivosti, tak teplotní kompenzace tak i TDS (což nepoužívám, protože bych musel kalibrovat pro každou vodu znovu).
Naposledy upravil(a) Ilem dne úte 24 úno 2015 10:42, celkem upraveno 2 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

tykadelik píše:Tyjo! Mám opačnoz kušenost a nevím proč... Má tabulka mluví o tom, že moje měření tímto (mnou nakalibrovaným) chcípem jsou odpovícající v rozsahu +-2ppm.
Tak to mne ae zajímá proč mám opančý závěr :-(
No, pokud děláš třeba 10 ppm, pak je +- 2ppm 20% přesnost. Toho se asi opravdu dá tímto způsobem bez problémů docílit.

Pro domácí použití to může být i vyhovující přesnost.


"Dum spiro spero"
Ciceron
tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Dělám KS v rozsahu 20-29 ppm. Takže dejme tomu, že 25 ppm. Ale i u toho posledního, který měl podle ZÚ 29,5 ppm mi můj křáp naměřil 28...


nevím, nevím, dokud to neskončí
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Tak buď rád, že to tak máš. Asi máš zdroj vody s konstatntními parametry. Já mám sice sledvané parametry taky konstatntní, ale přesto je při výrobě stříbra pokaždé jiná.
Ale už se mi pracuje na mém výrobníku ultračisté vody, tento týden má být hotový. Takže pak, doufám, že se dostanu do situace, kdy se na měření vodivosti budu moci spolehnout. Ale stejně půjde každá várka do laboratoře, aby zákazníci věděli, co kupují. :)


"Dum spiro spero"
Ciceron
tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Tak tak. Já zatím nemám odběry, které bych někomu odesílal a moji zákazníci se rekrutují pouze z řad mých klientů a žáků - a z těch to po mne ještě nikdo nežádal - ale pro sebe to vždycky stejně udělám. Je to taková jistota. Vždycky se asi něco může stát...


nevím, nevím, dokud to neskončí
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Poslal jsem ti soukromu zprávu


"Dum spiro spero"
Ciceron
tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Právě jsem ji objevil. Takže děkuji za upozornění, Ileme.
Téměř nikdy se totiž nekoukám tam nahoru, kde je to napsané.


nevím, nevím, dokud to neskončí
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

GEnerator mam postaveny, no po chvilke mi buchol kondenzator C1, viete mi poradit preco?
Prepolovany nebol. dal som si tam 100uF/35V. Nas elektrikar z prace mi poradil, ze aspon ten prvy si mam dat na vyssie napatie. Dnes to skusim vymenit.

Dalej som si tam pridal este dalsie 2 stupne nasobica, na vystupe mam cca 210V. Pred 7812ku som si este pridal LEDku.
Teraz robim extra plosak pre riadenie motorceka. TO z tej schemy mi zle ovladalo motorcek z mechaniky. Po vymene trimra a odporu to slo dobre, no chcel som to oddelit.
neskor pridam dalsie fotky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


mirol
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: ned 12 čer 2011 8:56
Bydliště: Nižná
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mirol »

Ahoj . Je vidieť že sa snažíš, ale ak máš záujem o dobrú magnetickú miešačku skontaktuj sa so mnou na lamzo@emis.sk.
Podklady pre výrobu ti dodám. Plošný spoj má rozmery 3 x 3 cm a je tam len pár súčiastok, z toho 3 svorkovnice.


mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

Poradte mi prosim este jednu vec. GEnerator mi v celku funguje. No objednal som si cez ebay takyto amper/voltmeter

Jeho schemu zapojenia prikladam do prilohy. Dalej prikladam aj schemu, v ktorej som si vytvoril 3 meracie body do svorkovnice.
VObec neviem, ako to mam zapojit. Cerveny kablik som pripojil na bod cislo 1 a meria mi napatie.
Ked som dal cerveny kabel na c3 a cerveny na 1tku, tak mi to zaiskrilo. Tak som dal cerveny na bod cislo 1. Cierny som si teraz pripojil na GND v scheme.
ale kam so zltym kablom?

dakujem za odpoved.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od A(&F) »

... ampérmetr zapoj do série s R8 (žlutý to Vcc, červený to kontakty relé (tedy směr GND)), ... popř. ještě lépe, ampérmetr rovnou zapoj místo něj (myšleno tím namísto R8) ...

... ještě před tím si ale zjisti, pro jaké max. napětí je ten Tvůj ampermetr stavěnej ... jeho vstupní napětí by i s rezervou mělo být vyšší než je Vcc ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“