Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od NAVAR »

Micubo píše:Prosím ťa mihu84, kde si kúpil včielku a nádobu?
Amatérsky lze včelku vyrobit zatavením hřebíku či tyčového magnetu do skleněné trubičky.
Mělo by to jít doma nad plynem.
Samozřejmě originál potažený teflonem je originál.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Jojo, tyčinku jsem zkoušel tím samým způsobem. Děsně práce s plynovým hořákem od Volcraftu. hřebím s useknutou hlavou neustále "kecal" do zatavení trubičky, praskalo o, když ne hned tak potom, hrůza Pokoušel jsem se i popouštět, ale nic platné. Možná jsem měl špatnem matroš, nevím. Výsledek sice mám, ale pánové, když to roztožím, to je mazec! Takovej hluk byse doma nechtěli..... Nedoporučuju. Kdybych to věděl před tím, okamžitě bych šel koupit za stovku pořádnou včelu a byl by hned pokoj. Takhle to mám se zkušeností, kterou předkládám. A navíc je to bezpečné, protože teflonovej nerozbijete. Někdy je méně kutění více... Zde asi ano.


nevím, nevím, dokud to neskončí
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od NAVAR »

[Možná jsem měl špatnem matroš, nevím. Výsledek sice mám, ale pánové, když to roztožím, to je mazec! Takovej hluk byse doma nechtěli..... Nedoporučuju. Kdybych to věděl před tím, okamžitě bych šel koupit za stovku pořádnou včelu a byl by hned pokoj.

V tom máte pravdu, je to tak na skláře. Ovšem...... Jako prvním začít tím že vezmeme trubičku, rozdělíme jí na 2 poloviny a u těch polovin jeden konec zatavíme. Pak tyto dvě poloviny s hřebíkem uvnitř svaříme k sobě. V polovině vznikne tímto jakýsi prstenec na kterém se to točí a pak to nerachotí.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Tyjo! Tak to mne nenapadlo. Tak to je ovšem velký! Smekám...


nevím, nevím, dokud to neskončí
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Koloidní stříbro - ještě pár doporučení

Příspěvek od NAVAR »

Co se týče elektrod a celého zařízení. Nikdy na nic nesahat holou rukou, chloridy z potu vám to drasticky znečistí podle pravidla čím čistší destilka tím je to háklivější na nečistoty.
Elektrody nikdy mechanicky nečistit, zadřete do nich špínu. Čistil jsem je krátkodobě v HNO3 cca 5-10% pak je nechal do druhého dne naložené v destilce a následně provedl pár čistících cyklů již pod napětím jako bych vyráběl koloid ale ten jsem nepoužil a vylil.
Dobré stříbro ve slušné ploše jde koupit ve formě investičních 1OZ mincí.
Je zde samozřejmě pár dalších aspektů a zlepšení na které přišel A@F, ovšem ty již nejsou mým duševním vlastnictvím a slíbil jsem že je nebudu ventilovat.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

ja to zosivenie elektrod cistim osuchanim cistiacou hubkou, oplachnutim a utretim do bavlnenej handricky.


mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

tak stvrta davka mi zacala na 150V, postupne klesala. Po 4 hodinach som to vypol pri 8,6V.
No ochutnal som ju a nezda sa mi chut tak vyrazne kovova. Clenovia rodiny tvrdia, ze citia dost kovovu chut.
Predosla varka, ktora trvala 3hodiny, zacala od 104V mi chut viac kovovo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od NAVAR »

mihu84 píše:tak stvrta davka mi zacala na 150V, postupne klesala. Po 4 hodinach som to vypol pri 8,6V.
No ochutnal som ju a nezda sa mi chut tak vyrazne kovova. Clenovia rodiny tvrdia, ze citia dost kovovu chut.
Predosla varka, ktora trvala 3hodiny, zacala od 104V mi chut viac kovovo.
Prakticky potvrzujete že čím čistší je proces tím na vyšším napětí to začíná, samozřejmě při zdroji konstantního proudu. Možná bych nešel tak nízko na 8,6V i když I je konstantní. Opravdu zkuste ten graf "saturace, kdy se charakteristika začne ohýbat a tam skončit. Možná zjistíte že poslední várka koloidu má jinou charakteristiku než várka první. Proto jsem doporučoval pár těch cyklů "naprázdno".
Pokud někdo je kuřákem a ochutná koloid tak o to má vyýraznější chuť do kovova, prostě vykouřená cigareta tu chuť ovlivňuje nevím k čemu bych to přirovnal ale asi jako když sváříte pozinkovanou ocel a zinek se odpařuje.
:good:


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

Ano presne to som chcel naznacit, cim je dodrzana vacsia cistota, tym sa zacina na vyssom napati.

Pozrite sa, ako si to robia nemci. elektrody hodne blizko, vysledny koloid zlty jak caj, vacsinu co som pozerat, tak mam pocit, ze su to napatove generatory. Myslim si, ze tu ste to dotiahli hodne daleko oproti nim..


EDIT: teraz som si uvedomil, ze to je uzavreta skupina, tak bud sa tamprihlaste, alebo potom na ich stranke je 7 projektov. http://www.kolloidal-silber.de/

EDIT 2: Chcem sa este opytat,ze ci je rozdiel v kovovej chuti davky napr 10ppm, 15ppm a 20ppm, kde su rovnako velke castice?


mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

lajos píše:Aha xls z roku 2008-proto si to nepamatuji. Moji úpravu proudu jsi našel správně, bázový odpor na vyšší napětí anebo odpor snižovat-místo 68k, 56k anebo 47k-oni ty tranzistory na vyšší napětí MJE(Uce-400V) mají menší zesilovací činitel tak že aby mohli fungovat(regulovat) potřebují trochu víc mA do báze.
Lajosi, nakoniec som vyskusal oboje. Najprv som pripojil R7 este pred stabilizator. Trosku to dvihlo, ale nie velmi. Potom som R7 skusal 47k, 33k, 20k a priposlednom som dosiahol maximum 1.50mA, co je narast o 0.05mA, kedze pri 68k som daval 1.46mA....

Nevies mi poradit, kde je problem? Mam tam TIP50. POtreboval by som nastaveny prud cca 3.5mA, kedze skusam svoj generator na vacsie elektrody.

Dakujem
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Maximální nastavitelný proud je primárně určen odporem R5.
R7 vrať, kde byl a R5 dej 120 Ohmů. Pokud to nebude stačit, teprve potom laboruj s R7, ale nedávej ho před stabilizátor, tím to jen zhoršíš.
Nevím, jak má Lajos navržený násobič. Je možné, že takhle velký proud už nedá. To bys musel změřit přímo proud z násobiče nakrátko. Pokud bys to měřil, tak si nejdřív připoj měřák a teprve pak to zapni. Při obráceném postupu by to dost jiskřilo a to by se nemuselo líbit některým polovodičům.


"Dum spiro spero"
Ciceron
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

presne na to som sa chcel opytat, ze ci by sa to nezdvihlo vyhodenim odporu 390ohm.
Vdaka za radu, vyskusam.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

úplně ho nevyhazuj mohl by sis poblíž krajní polohy spálit R10. Nech tam alespoň 33 Ohmů (to už je proud 15 mA) Taky by se ti špatně reguloval proud 3,5 mA. Dal bych 100, nebo 120 Ohmů. 100 odpovídá přibližně 5 mA. Přesně to záleží na Ube Q3 (podle Ohmova zákona I = U/R, kde I je proud, který chceš, U je Ube Q3 a R je R5+R10 (R10 záleží na natočení, ne katalogovou hodnotu))
Ještě jinak
Imax = UbeQ3/R5
Imin = UbeQ3/(R5+R10(katalogová hodnota))
Ube bývá 0,5 V, ale může se mírně lišit podle konkrétního tranzistoru. Teď jsem koukal do datasheetu, a jestli tam máš TIP10, tak ten má 0,65 - 0,8. Podle toho, co jsi naměřil s původním odporem máš UbeQ3 0,585 V. Takže z toho asi můžeš vyjít.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Jak píše Ilem, jsem předpokládal že výš o vztahu I=0,65/R5+R10. Jinak ve schematu (ve svém hnusném) jsem uvedl všechny hodnoty podle skutečnosti (provedení)


mirekb
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: stř 22 říj 2014 10:54
Dal: 4 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mirekb »

Podle toho schemátka je to docela vymakanej aparátek. Já jsem konstantní proud zbastlil tím, že jsem si udělal z bílé ledky zapojené mezi emitor a bázi a omezovacích rezistorů mezi bází a pluskem referenční zdroj napětí (s proudem 1 mA) a mezi zem a emitor jsem mrskl do série odpor 500 ohm a potenciometr 10 K. Asi to není to pravý ořechový, ale zatím to funguje a proud můžu regulovat v rozmezí asi 0.15 - 3 mA. Místo kaskády používám maličký trafo z nějakýho adaptéru zapojené sekundárem na napájení, takže na výstupu mi dává 100 V naprázdno a 97 V při těch 3 mA
.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“