http://www.diede.es/img/fotos/estampacion-caliente.jpg
![Smile :)](./images/smilies/icon_smile.gif)
Ahoj,forst píše:Zdravím
Chtěl bych se zeptat vás všech co jste již motor nějak simulovali. Zkoušel jsem Femm, Comsol a teď se chci vrhnout na něco jiného funkčního. Má někdo zkušenosti s Ansoft, Ansys, infolitica, comsol atd ? Nejedná se mi statickou simulaci,to femm zastane bravurně, ale o pohyblivou simulaci. Pohyblivá znamená že se bude motor pohybovat díky magnetické síle, (odpuzování, přitahování magnetů atd..) sám od sebe a ne, že se nadefinuje otáčivý pohyb a podle otáčení rotoru, se mění magnetické pole. Dokáží programy dostatečně simulovat motor? nebo jsem se jen někde přehmátl a špatně nastavil (nedostatečně) simulaci v comsolu ? Případně nějaké postřehy ze simalací a jejich srovnání. Děkuji
...dovolím se vložit do problemu...upozorňuji předem, že nerozumím technice...ani počítačům....forst píše:No jde mi o toto: (nevím , jestli jsem dobře to dobře vysvětli) Ano jak říkáš, mag. pole se bude měnit v závislosti na otáční rotoru, ale mne jde spíše o magnetickou sílu (pole atd také). Pokud se simuluje motor a rotorem postupně budu pootáčet = vypočte se a simuluje se mi mag, pole. A tak budu otáčet rotorem dál a mag. pole se bude díky tomu měnit. Jde mi o opačný jev: rotorem nebudu pohybovat já, ale magnety svojí silou, a tím roztočí magnet. A ne že bych si nedefinoval ciklus. například u Femmu nadefinuji script Lua, ale to definuji otáčení rotoru a díky tomu se to bude otáčet ale mnou definovanou rychlostí a počtem otáček atd a ne pomocí magnetů. V comsolu jsem implementoval mechaniku, ale je to mechanika mnou zadaná, takže se to otáčí díky mně a ne kvůli magnetům. Jde mi spíše o to, jestli někdo rozchodil "pravou" simulaci kde se na základě magne. síly atd roztočil rotor. Protože vůbec nevím, jestli to ansoft, ansys atd zvládají. Sice odsimulují pole ale to je asi tak vše.. JAk říkáš, že už to tu někdo dělal "Catia" tak to tu nemohu najít.
Mechanická část zbytečná ? no nevím sice se odsimuluje mag. pole a síly v FEmmu, Ansysu, infolitiice atd.. a pak se i vypočítají jednotlivé síly magnetů, ale pak teda nevím jak usoudit, jestli se to točí nebo ne. Ano budou zde i další vlivy, ale bylo by vidět jestli se to točí nebo ne, a ne podle sil odhadovat jestli ano nebo ne.
s tou simulací tady někdy v září machroval nějaký pietro - bohužel jako anonym, tak zůstaly jen příspěvky a nějaká ta polemika :http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=705forst píše:No jde mi o toto: (nevím , jestli jsem dobře to dobře vysvětli) Ano jak říkáš, mag. pole se bude měnit v závislosti na otáční rotoru, ale mne jde spíše o magnetickou sílu (pole atd také). Pokud se simuluje motor a rotorem postupně budu pootáčet = vypočte se a simuluje se mi mag, pole. A tak budu otáčet rotorem dál a mag. pole se bude díky tomu měnit. Jde mi o opačný jev: rotorem nebudu pohybovat já, ale magnety svojí silou, a tím roztočí magnet. A ne že bych si nedefinoval ciklus. například u Femmu nadefinuji script Lua, ale to definuji otáčení rotoru a díky tomu se to bude otáčet ale mnou definovanou rychlostí a počtem otáček atd a ne pomocí magnetů. V comsolu jsem implementoval mechaniku, ale je to mechanika mnou zadaná, takže se to otáčí díky mně a ne kvůli magnetům. Jde mi spíše o to, jestli někdo rozchodil "pravou" simulaci kde se na základě magne. síly atd roztočil rotor. Protože vůbec nevím, jestli to ansoft, ansys atd zvládají. Sice odsimulují pole ale to je asi tak vše.. JAk říkáš, že už to tu někdo dělal "Catia" tak to tu nemohu najít.
Mechanická část zbytečná ? no nevím sice se odsimuluje mag. pole a síly v FEmmu, Ansysu, infolitiice atd.. a pak se i vypočítají jednotlivé síly magnetů, ale pak teda nevím jak usoudit, jestli se to točí nebo ne. Ano budou zde i další vlivy, ale bylo by vidět jestli se to točí nebo ne, a ne podle sil odhadovat jestli ano nebo ne.
Jsem přesvědčen, že by se zde našlo pár lidí co si hrají s herními prefabrikáty a nějaké enginy v C++ umígromit píše: Celkem chápu o co ti jde - ale je to dost náročný cíl - ale nechci zrazovat...
Soft zvládne (skoro) všechno. Jde o to, že to musíš nejdřív naprogramovat nebo aspoň nastavit - čili ta výsledná animace už je stejně jaksi "navíc" - a nikdo nepozná, jestli se to točí samo nebo ne...
Phun je roztomilá animace, jestli to myslíš trochu vážně, poohlédni se po nějakém 3D simulátoru, nebo raději zkus reálné experimenty - přesnost běžných simulátorů není v praxi nic moc.hostar píše:Zdravím.
Také mě zajímají magnetické motory a hledal jsem nějaký simulátor.
Našel jsem program jménem Phun.
Někdo se tu již o něm zmiňoval. On to není nějaký extra simulátor, ale celkem snadno si tam vložíte objekty a přiřadíte jim parametry a o fyziku už se starat nemusíte.
Jen je problém s magnety. Já jsem magnetickou sílu simuloval jako gravitační sílu, přičemž jedna půlka objektu měla gravitaci kladnou, druhá zápornou, aby
to splňovalo 2 póly magnetu.
Ovšem protože nastavujete gravitaci, přitahuje se vám vše, což taky není dobře , ale snad by se to dalo zajistit, že to co by se hýbat nemělo se prostě připevní napevno.
Jinak program ukazuje i nějaké vlastnosti objektů v reálném čase (hmotnost, energie).
Download zde http://www.phunland.com/
Na stránkách je i čeština.
Existuje ještě placená verze s názvem Algodoo, odkaz je na hlavní straně.
Už jsem v tom zkoušel nějaké magnety simulovat, moje výtvory:
Dva magnety - http://file.qip.ru/file/114386156/c724d ... _test.html
TOMI - http://file.qip.ru/file/114386221/1447638f/tomi.html - tohle jsem našel tady http://www.linux-host.org/energy/maggen.htm
Bohužel to zrychluje tak dlouho, dokud se to nerozpadne.
Nikoliv tonery, ale "starter" určitě je. A nejenom u kopírek. Stejného principu se používá i v různých tiskárnách.JOVA píše:Nevím jestli všechny, ale tonery do laserových kopírek jsou také magnetické.