Aby se magnet odmagnetoval , je potřeba to střídavé elektromagnetické pole postupně zeslabovat.
Víš jak vypadá hysterezní křivka - jako pták klubák . Tak tu je potřeba zeštíhlit až do nuly.
Viděl jsi ten obrovský magnet na šroťáku , co zvedne dvoutunový kus železa . Tak to železo na něm zůstane ( díky hysterezi ) nalepené i když proud vypnou. Musí dostat impulz s opačnou polaritou , aby železo " upustil " .
V tebou popisovaném případě je ten režim podobný režimu v elmag. motoru. Vyrobíš možná dost tepla - záleží od konstrukce.
poota píše:
Podle směru vinutí a směru proudu se bude pole cívky a pole jádra/magnetu buď sčítat a nebo odčítat
No jasně - proto nefunguje MEG a Bedini je jen joule thief. Žádné řízení , jen sčítání.
Museli bychom ta pole násobit, pak by to šlo. :-)
Anebo --- pochopit co je to magnetické pole , proč a z čeho vzniká.
Fyzika umí popsat některé jeho projevy, kvantová se už spíše blíží jeho popisu , ale je to jen abstraktní matematický popis.
Ty myšlenky , co tu v poslední době píše Slávek Křepelka jsou vyloženě kacířské a pobuřující , ale pokud je to cesta k pochopení podstaty toho jevu , pak je to cesta k ochočení té energie. Bez mechanických částí.
K tomu směřovaly mé hloupé dotazy ohledně vlnové délky elektronu ( pokud je původcem projevu magnetického pole ) .
Jestli je původcem magnetického pole , tak není homogenní ( v bedně taky nevidíme řádky, samo světlo je vlnové a mrtě rychle bliká ) Jen vědět , jak rychle kmitá permanentí magnet.....
Hodně zajímavé jsou výsledky měření , které udělal Jarin's . Na jednu stranu jiskérka naděje - je tam nerovnováha. Na druhou stranu si teď neumím představit mechanizmus , který by to využil , protože průniky tech křivek jsou nejednoduché.....