Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...

Léčivky

Moderátor: aNONym

Odpovědět
kalyp
Stálý člen
Příspěvky: 66
Registrován: úte 11 led 2011 16:32
Bydliště: Sev.Slovensko
Dal: 27 poděkování
Dostal: 31 poděkování

Re: lopuch

Příspěvek od kalyp »

ahoj niekde som to tu uz popisoval myslim skusenosti z liecitelmi, a priklanam sa k odpovediam z vlastnej skusenosti ta osoba je proste sarlatan a debil a este chce aj peniaze a nie male!!!uz nikdy viac!!!


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Pythium oligandrum

Příspěvek od Gaia »

Ahoj, něco podobného jsem sháněla, když jsme bydleli v plesnivém bytě . Ještě prý existují další druhy, které by se daly využít na plesnivou zeď, ale nedostala jsem se k nim...


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Léčivky

Příspěvek od Gaia »

Zakoupila jsem před lety na esoter. festivalu či výstavě kondurangové víno a potom mi pár let leželo doma. Jednou jsem po něm sáhla v nekončící chřipce a ono se mi dost ulevilo...
Koupí se v obchodech se zdravou výživou nebo v lékárně.
Kůra se používá při špatném trávení, při nedostatku trávicích enzymů, podráždění sliznice žaludku a střev, k povzbuzení stř.peristaltiky, k celkovému posílení organismu, při léčení rakoviny (zejména trávicího traktu), má mimo jiné svíravé, stahující účinky. Stimuluje vylučování trávicích šťáv a povzbuzuje chuť k jídlu. Lze doporučit rovněž jako uklidňující a podpůrný prostředek při léčbě žaludečních vředů a zánětů.
A chutná mi to vínečko.
http://listnate-kere.atlasrostlin.cz/ma ... ndurangova


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: léčivky - kondurangové víno a jiné dobroty..

Příspěvek od Gaia »

Historii a výběr dobroučkých nápojů uvádí na svých stránkách Autor
MUDr. Karel Nouza, DrSc.
http://www.medon-solutio.cz/online2010/ ... t22&lang=1
Že existuje také hašené víno, jsem se dověděla až tady, a to při vstávání z postele špotnou nohou. Kdo by odolal....
Víno s révovým popelem na zuby!! a krvácející dásně.
víno proti zápachu z úst, velmi potřebné...., šalvějový list, vařený v dobrém víně - tramínku, muškátu.
S vínem byl spojen život lékařů a léčitelů, ale také mnoha umělců:
dobré stránky.


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Léčivky-ledvinovník západní Kešu - anacardium

Příspěvek od Gaia »

Ledvinovník západní - kešu (anacardium occidentale)
"Ledvinovník pochází z Brazilie a různé indiánské kmeny ho pěstovaly již před příchodem Evropanů. Ledvinovník plodí na výborně chutnajících ztluštělých stopkách, akáju, červené ledvinovité plody- ořechy. Z čerstvě rozmělněných stopek plodů ledvinovníku smíchaných s vodou vařili Indiáni opojné pivo, které používali k léčebným a rituálním účelům.
Ořechy obsahují ve slupce štiplavý olej, který se pražením odpaří. Indiáni konzumovali plody a pražené oříšky jako obohacení stravy a osvěžující lék. Odvary z kůry a listů užívali při nachlazení, bolestech žaludku, po slehnutí a jako tonikum. Leptavý olej nanášeli na bradavice a vředy. Vnitřně působí jako silný odčervovací prostředek. Z kůry ledvinovníku se ve směsi s dalšími rostlinami připravovaly oční kapky. Oříšky mají velikou nutriční hodnotu, celkově velmi posilují, blahodárně působí na nervy a mozek. Zklidňují žaludek a trávicí ústrojí při různých zažívacích problémech. Obsahují bílkoviny, tuky, uhlohydráty, minerální soli (CA, Fe, P), vitaminy (C, karoten, thiamin, riboflavin, niacin). Slupka plodu obsahuje černý olej tvořený lékařsky velmi cennou kyselinou anakardovou a kardolem.
Pokud není k dispozici čerstvý plod, lékařské využití je nemožné.
Zdroj: Christian Rätsch, Indiánské léčivé byliny, "
Anacardium je také jeden z významých homeopatických léků - vyroben z plodu stromu ořechu kešu, z rodu Semecarpus (čeleď Ledvinovníkové). Homeopatický lék byl vyroben triturací vrstvy mezi jádrem a slupkou, tato dužina má mléčnou šťávu a na vzduchu zčerná. Velké téma - bílého a černého, pozitivního a negativního, dobra a zla.


Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Kalísie voňavá

Příspěvek od Deane »

Modest píše:Taky jsem byl nadšen, když jsem ji objevil. Teď dokončuji cyklus 3x denně postupně z 10 na 40 a zpět na 10 kapek lihového extraktu. Na chronických kloubních problémech se to zatím nijak neprojevilo, tak po 10 dnech přestávky zkusím další cyklus a zkusím přidat mast.
By ma zaujímalo načo je to užitočné ten cyklus z 10 na 40 a späť? Ja som si zle prečítal a začal som od 20, niektoré číslo som aj preskočil. Podľa návodu čo je na fľaške sa píše 10 - 35. Mám v úmysle na 35 zostať cca 5 dní a potom postupne znižovať. Len nechápem prečo znižovať? Som zamestnaný, pracujem na 2 smeny, nestačím všetko sledovať a rátať. Beriem aj cesnakovú vodku aj iné veci, chcem si to zjednodušiť a nie komplikovať.
Kvapky som s objednal hotové ale Kalísia mi už doma pekne rastie a ešte dve som si objednal.
Ešte som si objednal aj Whitániu, tiež už jednu mám doma, aj jigoulan mi pekne rastie po záclone v kuchyni.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1419
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Kajenský pepř může zastavit probíhající infarkt

Příspěvek od rival »

Převzato z Osud.cz

Kajenský pepř může zastavit probíhající infarkt, zjistili vědci.

Máte potíže se srdcem? Máte infarkt? Zkuste cayennský pepř. Ten infarkt zastaví. Cayennský pepř je velmi silný vazodilatátor. Funguje rychleji než aspirin a nemá žádné vedlejší účinky. Dejte si ho trochu do svého zeleného čaje. Dejte čajovou lžičku do horké vody a vypijte, pokud máte bolesti na prsou a hrozí infarkt.

Ano, účinek cayennského pepře na vaše tělo je dramatický, doslovně okamžitý. Prospěšnost cayennského pepře je jednou z věcí, kvůli které tento článek čtete, takže si nyní proberme fenomenální léčebné vlastnosti cayennského pepře u lidského srdce.

Dr. John Christopher, proslavený přírodní bylinkář, byl vládou neustále pronásledován za to, že praktikoval bylinkovou medicínu a pomáhal pacientům léčit srdeční nemoci, rakovinu, tuberkulózu, neplodnost, revmatismus, leukémii a všemožné další nevyléčitelné nemoci pod sluncem.

Jednou z nejskvělejších věcí jeho kariéry je, jak dokáže okamžitě zastavit infarkt, pokud pacient vypije sklenici teplé cayennské vody. Řekl: „Lžička cayennského pepře by měla u pacienta zastavit infarkt.“

Slavný bylinkář dr. John Christopher dostal přezdívku „dr. Cayenne“, protože neustále doporučoval léčebné schopnosti látky nacházející se v chilli papričkách, která způsobuje pocit tepla. Obzvláště prosazoval její používání v kardiovaskulární oblasti, a dokonce tvrdil, že může zastavit probíhající infarkt. Nyní věda přišla s důkazy, že canneský pepř má pozoruhodnou schopnost pomoct srdci. Vědci univerzity v Cincinnati (UC) zjistili, že kapalin, hlavní složka cayennského pepře, může doslova zastavit infarkt, je-li aplikován místně.

Nový výzkum právě zveřejněný v časopise Circulation dospěl k závěru, že běžná volně prodejná mast obsahující kapsaicin vetřená do pokožky během infarktu může sloužit jako srdeční ochrana a snížit, či dokonce zabránit poškození srdce. Výzkumníci zjistili, že po použití kapsaicinu došlo k poklesu úmrtnosti na srdeční selhání o 85%. To je největší kdy zaznamenaný kardioochranný účinek, podle Keitha Jonese, PhD, výzkumníka katedry farmakologie a buněčné biofyziky UC.

Dr. Jones a jeho výzkumný tým aplikovali kapsaicin na specifická místa na kůži myší, kde způsobil reakce v nervovém systému. Konkrétně byly vybuzeny nervy v pokožce, které aktivují to, co vědci nazývají buněčné cesty „pro přežití“ v srdci. Výsledek? Srdeční sval byl ochráněn před poškozením.

Výzkumníci také zjistili, že drobný řez do břicha laboratorních hlodavců vyvolal 81% snížení u úmrtnosti srdečních buněk. „Jak toto, tak kapsaicin fungují prostřednictvím podobného neurologického mechanismu,“ vysvětlil dr. Jones. „Je to forma ochrany srdce na dálku, za použití pokožkových stimulů, které aktivují ochranu srdce dlouho předtím, než je otevřena zablokovaný koronární arterie.“

Dr. Jones v současné době spolupracuje s kardiologem Nealem Weintraubem, ředitelem fakultu kardiovaskulárních nemocí UC, a dalšími klinickými pracovníky na testování ochranných schopností kapsaicinu u lidí. „Místně aplikovaný kapsaicin nemá žádné známé negativní účinky a lze ho snadno aplikovat v ambulanci nebo na intenzivní péči dostatečně před odumřením koronární tkáně,“ uvedl dr. Jones v prohlášení pro média. „Pokud se ukáže být účinným u lidí, má tato terapie potenciál snížit poškození nebo zabránit smrti v případě koronárního zablokování, čímž sníží rozsah a následky infarktu.“



Zdroj http://www.sott.net/articles/show/22532 ... -Instantly


rival - živý člověk - suverén
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kajenský pepř může zastavit probíhající infarkt

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Rival píše:Převzato z Osud.cz Kajenský pepř může zastavit probíhající infarkt, zjistili vědci.
Výborně! Takže vědec PhD Jones na to už přišel taky. Hádám, že si někde u zubaře přečetl už hodně ušmudlaný plátek "Natural News". Nic ve zlém. Je to děsná banda. S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

chanca piedra

Příspěvek od Craft »

Vzhledem k tomu, že mě už několik lidí kontaktovalo a ptalo se na podrobnosti na přípravu čaje Chanca Piedra, dávám zde podrobný návod.

Tento čaj si mnohdy dokáže poradit i se silnými záněty ledvin a rozpouští kameny a usazeniny nejen v ledvinách, ale i játře, žlučovodech a krevním systému. Mnohokrát ověřeno. Předem ale upozorňuji, že dávkování na obalu čaje je velmi slabé a efekt nebývá pak dostatečný.

Příprava:
Bylina se prodává v různé gramáži. Osobně dávám přednost balení po 50g. Na jednu kůru stačí obvykle 100g byliny.
1/3 litru vody (cca. 350ml) přivedeme k varu a nasypeme do ní jednu vrchovatou polévkovou lžíci byliny (cca. 1,5 - 2,0g). Dále se již nevaří, ale pouze louhuje 10 až 15 minut pod pokličkou. Poté se čaj přecedí a pije se na 2x, čili ráno a k večeru. Ještě to vylepšuji jinanem (ginkgo) v kapkách (perfektně roztahuje cévy a celkově zlepšuje prokrvení), který dávám pouze do jedné dávky (obvykle 20 až 30 kapek). Někomu to ale může způsobovat zpočátku problémy.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Film "Rok konopí" ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: chanca piedra

Příspěvek od jani »

Craft píše:Vzhledem k tomu, že mě už několik lidí kontaktovalo a ptalo se na podrobnosti na přípravu čaje Chanca Piedra, dávám zde podrobný návod.

Tento čaj si mnohdy dokáže poradit i se silnými záněty ledvin a rozpouští kameny a usazeniny nejen v ledvinách, ale i játře, žlučovodech a krevním systému. Mnohokrát ověřeno. Předem ale upozorňuji, že dávkování na obalu čaje je velmi slabé a efekt nebývá pak dostatečný.

Příprava:
Bylina se prodává v různé gramáži. Osobně dávám přednost balení po 50g. Na jednu kůru stačí obvykle 100g byliny.
1/3 litru vody (cca. 350ml) přivedeme k varu a nasypeme do ní jednu vrchovatou polévkovou lžíci byliny (cca. 1,5 - 2,0g). Dále se již nevaří, ale pouze louhuje 10 až 15 minut pod pokličkou. Poté se čaj přecedí a pije se na 2x, čili ráno a k večeru. Ještě to vylepšuji jinanem (ginkgo) v kapkách (perfektně roztahuje cévy a celkově zlepšuje prokrvení), který dávám pouze do jedné dávky (obvykle 20 až 30 kapek). Někomu to ale může způsobovat zpočátku problémy.
Ahoj Crafte, za sebe děkuji za návod na čaj, jen jsem se chtěla zeptat, kapky z jinanu kupuješ ( prosím, jaké se ti osvědčily ) nebo si děláš sám ( bylo by možné dát recepisek ? ) Ještě jednou moc děkuju. Mám zamluvený stromeček jinanu - to bude okrasa mé zahrady, pokud ho kozenka nezkosí :-) )


Sehr

Re: chanca piedra

Příspěvek od Sehr »

Craft píše:Vzhledem k tomu, že mě už několik lidí kontaktovalo a ptalo se na podrobnosti na přípravu čaje Chanca Piedra, dávám zde podrobný návod.
Dekuji za navod.


Nature
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 24 zář 2012 19:10

Moringa Oleifera alebo "Zázračný strom"

Příspěvek od Nature »

Moringa oleifera je najrozšírenejším druhom z rodiny, Moringaceae, ktorý je pôvodom z sub-himalájskej oblasti Indie. Tento rýchlo rastúci strom (tiež známy ako chrenový strom), využívali už starí Rimania, Gréci a Egypťania. Moringa je nízky strom s mäkkým drevom, po stáročia využívaný na liečebné i priemyselné účely.

Možnosti použitia Moringy sú veľmi široké, napríklad produkcia biomasy, krmivo pre zvieratá, výroba bioplynu (z listov), domáci čistiaci prostriedok (z drvených listov), živiny z listov (šťava i sušina z listov), tanín na opaľovanie kože, kôra na čisťenie zubov a ďasien, čistenie vody ( prášok zo semien). Tiež je známy Moringový olej (30-40%), inak nazývaný Benov olej, sladkastej chuti, vhodný do šalátov, ktorý sa tiež sa používa v kozmetickom priemysle. Jeden z najznámejších spôsobov použitia je flokulácia nečistôt a čistitenie pitnej vody.

V poslednej dobe sa často vyžíva ako zdroj vysoko stráviteľných bielkovín, Ca, Fe, vitamín C, a karotenoidov vhodných pre použitie v mnohých tzv "rozvojových" oblastiach sveta, kde je podvýživa veľkým problémom.

Moringa bola často využívaná na boj proti podvýžive, najmä u dojčiat a dojčiacich matiek. Listy môžu byť konzumované čerstvé, varené, alebo uložené vo forme sušeného prášku po mnoho mesiacov bez chladenia, a údajne bez straty nutričnej hodnoty. Moringa je obzvlášť sľubná ako zdroj potravy v trópoch, pretože strom je v plnom rozkvete na konci obdobia sucha, kedy býva problém s potravou. Množstvo správ o výživových vlastnostiach Moringy nájdeme ako v populárnej tak i vedeckej literatúre.

Nutričné vlastnosti Moringy sú v dnešnej dobe už dobre známe, takže niet pochýb o jej zdravotných účinkoch ako i nutričných hodnotách, čo dnes potvrdzujú aj rôzne štúdie a vedecké práce.

Z hľadiska fytochemikálií je táto rastlina bohatá na zlúčeniny, ktoré obsahujú jednoduchý cukor, rhamnózu, a pomerne unikátnu skupinu zlúčenín nazývaných glukozinoláty a isothiokyanáty.

Niektoré špecifické zložky z Moringy, boli popísané, ako hypo-tenzívne, protinádorové a majú antibakteriálny účinok. Aj keď tieto zlúčeniny sú relatívne jedinečné, je rodina Moringaceae tiež bohatá na množstvo vitamínov a minerálnych látok, ako aj ďalších bežne uznávaných fytochemikálií, ako sú napríklad karotenoidy (vrátane β-karoténu alebo pre-vitamínu A).

Moringa je vo vedeckej literatúre často spomínaná, práve pre svoje antibiotické, hypotenzné, antispasmodické, antiulcer, hypo-cholesterol, a hypoglykemické aktivity, rovnako ako i jej vysoká účinnosť pri čistení vody flokulácia, sedimentácia, antibióza a dokonca aj zníženie niektorých bakteriálnych kmeňov schistosom a cercariae . Keď sa začneme Viac zaoberať vlastnosťami a použitím Moringy môžeme nájsť rôzne zaujímavé články a štúdie.

Samozrejme do akej miery tieto tvrdenia korešpondujú s klasickou Alopatickou medicínou necháme na odborníkov a odborné štúdie, ktoré časom vyjasnia niektoré pochybnosti.
Početné štúdie však už dnes poukazujú na detoxikačné a antioxidačné vlastnosti enzímov alebo fytochemikálií izolovaných z Moringy.

Množstvo správ a ekologických štúdií, ktoré tvoria súčasť bohatej histórie tradičnej medicíny, potvrdzujú účinnosť Moringy, proti širokej palete kožných a vnútorný infekcií. Ďalej boli zaznamenané antibiotiké učinky proti Helicobacter pylori a antimikrobiálna aktivita voči širokému spektru baktérií a pliesní.

Známe sú tiež štúdie o využívaní Moringy ako podpornej liečbe pri žalúdočných a dvanástnikových vredoch, kedy listy moringy vykazujú významné hojivé účinky. Tak isto boli zaznamenané prípady použitia Moringy pri zápale močovýchciest a liečbe hemoroidov.

Významné štúdie poukazujú na Moringu, ako zdroj srdcových glykozidov, ktoré sa využívajú, na liečbu srdcového zlyhania a arytmie a vďaka ktorým má Moringa široké uplatnenie pri liečbe rôznych foriem cievnych a neurologických chorob

Medzi ďalšie významné vlastnosti pripisované Moringe patrí aj účinná Antiastmatická aktivita o čom pojednáva aj množstvo vedeckých štúdií.

V poslednej dobe sa objavily aj odborné články a štúdie zamerané na možnosti využitia Moringy pri liečbe niektorých druhov nádorových ochorení.

Príroda je dokonalý organizmus, ktorého sme súčasťou a ktorý nám poskytuje všetko čo k životu potrebujeme stačí len správne načúvať.

:idea: Moringa zatím nevydá na samostatné téma, snad časem - poo.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Capsaicin ... pro chřipkový období ...

Příspěvek od A(&F) »

muflon píše:úleva od bolesti

Studie prokázaly, že kapsaicin blokuje pocity bolesti snížením produkce tzv. substance P, která je považována za hlavního chemického posla bolesti periferními senzorickými nervy a mozkem.

antibakteriální účinek

Složky chilli vykazují silný antibakteriální efekt. Toto je dále zesíleno karotenoidy, flavonoidy a dalšími látkami přirozeně se vyskytujícími v rostlině, které podporují imunitní systém. Pomáhá odstraňovat hlen z dýchacích cest.

protizánětlivé účinky
... jelikož jsem se od dcery nakazil nějakým poměrně agresivním virem (během několika hodin namísto nosu kohoutek + silné škrábání v krku) a brusinkového kompotu bylo tak akorát pro potomka (+ k výrobě další várky KS se dokopávám už skoro týden), rozhodl jsem se vyzkoušet jinou alternativu ... domácí extra silně pálivé papričky ... letos se jich urodilo poměrně dost ...... je to taková ta tisíckrát sprášená odrůda, co jí na zahrádce "točíme dokola" už pomalu 40 let, kdy nikdy předem nevíte, jak to vlastně dopadne ... kolik jich bude "jedlých" (pouze s lehkou kolikou ;) ) ... a ke kolika se člověk bude moci přiblížit jedině v protiradiačním obleku ... :D ...

... takže vybaven velkým jogurtem a několika krajíci chleba (pro následnou "první pomoc" ) jsem si ukousl cca 1,5 cm dlouhou špičku červené papričky a snažil ji žvýkat jak jen nejdéle to šlo .... ufff ... až jsem chvílema cejtil, jak se mi kroutí páteř skrz celý záda ... no, statečně jsem to vydržel až do doby, kdy se mi zpotily všechny vlasy ... teprve potom polkl ... ale následné zajídání jogurtem ani chlebem moc nepomohly zbavit se rozsáhlého fajráku v dutině ústní, o vnitřní straně rtů raději nehovořím, anžto jsem si v tu chvíli připadal jako havajskej domovník ... :mrgreen: ... fakt hustej matrerjál ...... co však bylo zajímavé, že již v průběhu žvejkání (s nástupem prvních pocitů pálení) okamžitě ustala původní bolest v krku, která mne do té doby nutila k neustálému pokašlávání ... to znecitlivění hrtanu bylo zřejmě v důsledku toho, co píše Muflon + podrážděním tzv. "bludných nervů", jelikož mě zároveň přestalo bolet aj za krkem (důsledek srpnové autonehody) ...... zhruba za hodinu poté se postupně zmírnily i další symptomy ...... po dvou hodinách (když už huba skoro přestala pálit) jsem kůru znovu zopakoval a poté naprosto vyčerpán "upadl do sladkého bezvědomí" (přičemž s blaženým spánkem to nemělo vůbec nic společnýho, anžto noční promítání bylo úděsný a režisér naprosto šílený ... :lol: ) ...

... po probuzení jsem si vykloktal Vincentkou + propláchl jí i nosní dutiny, abych se zbavil zahlenění ... krom občasného pokašlání (které však nebolí) + teploty 37,2 + vcelku přijatelné slabosti se jinak cítím ready ... :good: ...

PeS: ... před chvílí jsem našel tento článek http://www.ulekare.cz/clanek/chilli-pap ... ryme-15051 ...
Přílohy
IMG_0337.JPG


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Capsaicin ... pro chřipkový období ...

Příspěvek od A(&F) »

pokračování: ... dnešek střídavě spánek + papričkové léčebné kůry (na to pálení si už moje tělo začíná zvykat, takže papričky bez problémů chroupu po 3 až 4 cm ... :D) ...... odpoledne jsem si navíc udělal horkej nálev z čestvě nastrouhanýho zázvorovýho kořene s rozpuštěným kusem vopravdickýho másla (cca 1 polevková lžíce) + zdlábnul po osminkách nakrájený šťavnatý citron ... a večer ještě přidal odvar ze směsi máty a kotvičníku s trochou citronové trávy (jenž krom antibakteriálních účinků aj úžasně vytáhne vůni i chuť máty) ... oslazeno lípií (Lippia dulcis - Aztécké sladidlo), která se již od doby Aztéků používala i na kašel, nachlazení, při zánětu průdušek, astmatu, atd. ...... dohromady docela zajímavá chuť ...

... tož máme půl druhé ráno a já už zase namísto válení se v posteli vytvářím jakési hodnoty ...... je mi fajn, nos je absolutně čistej, slabost zmizela a teplota klesla na rovných "třicetsedum" ... :good: ......

... chvílema sice ještě občas "zahufcám", což však spíše přikládám vlivu cigaret, které jsem si neodpustil ani ve chvíli, kdy jsem měl totálně ucpán nosohltan (líp se mi po nich totiž dýchá :laugh: , což žádný nekuřák nikdy nepochopí) ... :smoke: ...

pozn: ... pokud bych si v podvečer nechtěně nepromnul oko rukou, tak by tahle papričková léčba neměla chybu ... :D :D :D ....


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“