Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Bolotov

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše:Takže ještě trochu jinak... i v případě, že člověk nemá problem s touto klapkou, má problem s následujícím:

a) Pokud se nechá zblbnout na pravidelné stravování, vypěstuje si podmíněný reflex a žaludek v dané časy postrčí svůj obsah do dvanáctníku v naučených hodinách, ať již strávený žaludečnínmi enzymy a kyselinami, nebo ne.

b) Pokud si člověk nedá pokoj a myslí na jídlo, což se většinou odehrává když se nudí, dochází opět k posunu žaludkem nestráveného jídla do dvanáctníku.

c) Pokud mlsá průběžně přes den, opět se děje totéž...
Výrok Tvé sestry mi připomíná kolegyni v práci (velmi štíhlou), která říkávala, že "jídlo je děsná otrava a jenom zdržuje od práce". Její postoj k jídlu a vzezření při jídle potvrzovalo, že to myslí upřímně... A pak mám ještě kamaráda, který si představuje svůj žaludek jako ústa neustále otevřená směrem vzhůru a čekající, kdy do nich něco spadne. Jeho postoj k jídlu a vzezření při jídle také velmi přesně potvrzuje jeho představu :D ..
Jo, jo - zase ta psychika!!! :bhead: ... a opět jsi, Slávku, klepl hřebík na hlavičku :) Když se na postoj k jídlu podívám u sebe, nepatřím sice ani k jednomu z vyjmenovaných typů, ale při jídle si každé sousto vychutnávám. Jak dalece to může ovlivňovat klapku mezi žaludkem a dvanácterníkem, nad tím se budu muset zamyslet...
Díky za Tvůj postřeh :good: , Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kutil »

hanka píše:..... Jo, jo - zase ta psychika!!! :bhead: ... a opět jsi, Slávku, klepl hřebík na hlavičku :) Když se na postoj k jídlu podívám u sebe, nepatřím sice ani k jednomu z vyjmenovaných typů, ale při jídle si každé sousto vychutnávám. Jak dalece to může ovlivňovat klapku mezi žaludkem a dvanácterníkem, nad tím se budu muset zamyslet...
Díky za Tvůj postřeh :good: , Hanka
Lidičky,
bacha na Bolotova :!:
Tak nějak nenápadně se mě spravila chuť k jídlu a lépe trávím - což je na jednu stranu dobře,
ale na druhou stranu jsem se dnes nepředloženě zvážil a za těch cca 14 dní jsem přibral 2 kg :bhead:
Budu muset s jídlem brzdit :ethink:
Ale bude to těžký když já mám tak rád papání, jak prohlásil náš vnouček :laugh:

Vydržať
H


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše: ... ale při jídle si každé sousto vychutnávám. Jak dalece to může ovlivňovat klapku mezi žaludkem a dvanácterníkem, nad tím se budu muset zamyslet...
Osobně bych předpokládal, že tělo není blbý a má celkem přehled o tom, co je jedno jídlo. Osobně si myslím, že s tím vychutnáváním a pořádným požvýkáním je to naprosto v pořádku.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od ceskymo »

Paaani, zas jedna knizka, co je mi hodne blizka! Kdyz jsem slysela, jak bych nemela.... vajicka, mliko, syry... (doplnte si), rikala jsem si, ze jsem asi nejaka vadna, kdyz na to mam chut. Ale! Celej zivot jim az na vyjimky na co mam chut a (aspon zatim) se mi nejaky vaznejsi choroby vyhybaji. Tak ted jeste zaradim kvasenou zeleninku a to by v tom byl cert, abych ten duchodak nedojila dalsich aspon 150 let! :)


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Bolotův balzám

Příspěvek od jani »

Hodně mě zaujal " Bolotův balzám " a celá kniha - tímto moc a moc děkuji Kutilovi :eclap: . Pídila jsem se po surovinách na výrobu balzámu, mám doma jen slabé % kyselin, našla jsem zde:

http://www.merci.cz/zbozi/z125311546810 ... -35-38-pa/

http://www.merci.cz/zbozi/z125311549380 ... -sirova-c/
zde není uvedeno %, asi není problém se informovat

http://www.merci.cz/dokumenty/kontakty/

Zde by byly kyseliny při jedné objednávce.

Nebo taky zde ty kyseliny:
http://www.chevas.cz/e-shop/chemikalie-strana-5/

Zde má Boris Bolotov stránky / kdo neruštiní tak přes googla / a také jsem našla nějaké věci na youtube.
http://bolotov.com.ua/

Bolotův balzám lze koupit už i hotový ( snad poměry ingrediencí sedí ), no cenově bude náročnější jak vlastní výroba
http://www.azvita.cz/cs/ostatni/146-bol ... 000ml.html


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotův balzám

Příspěvek od hanka »

jani píše: ..Bolotův balzám lze koupit už i hotový
O přijatelné ceně to teda není :roll: .. Ale komu cena nevadí, má to aspon hotové.

Můj obyčejný selský rozum mi říká, že na síle koupených kyselin (já mám o 7% slabší HCl) snad až tak moc nezáleží - můžeme si sílu roztoku korigovat množstvím vody v roztoku. Co mi ale vadí, je nemožnost získání nitroglycerinu bez receptu .. ale pracuji na tom. Takže Bolotovův balzám mám ještě ve fázi rozpracování.
Sice ho ještě nemám, ale snažím se plnit Bolotovova další doporučení: před každým jídlem beru pravidelně aspoň HCL ve vodě (do kyseliny sírové jsem se ještě nepřinutila - respekt k ní je příliš velký :oops: ..), vtírám si do kůže jablečný ocet (kvůli kyselosti, ale i pro dodání draslíku) a upravila jsem stravování. Více solím, denně jím nakvašenou zeleninu, baštím kysané mléčné výrobky a hlavně - po jídle si dávám větší špetku soli... musím přiznat, že to dělám s odporem, protože si tím likviduji všechen požitek z jídla :x :( .. Pozitivní výsledky ale cítím už teď - přestalo mě pobolívat kdeco (až na to "zmrzlé" rameno), jsem vitálnější, už mi nebývá zima, dobře a hodně spím- což je u mě hotový zázrak - a to jsem teprve na začátku a bez Bolotovova koktejlu! :jump: :D
Ahojte, Hanka

P.S.: Ahoj kutile, jak pokračuješ s Bolotovem Ty? Je něco nového? :bye:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotův balzám

Příspěvek od kutil »

hanka píše:.....Můj obyčejný selský rozum mi říká, že na síle koupených kyselin (já mám o 7% slabší HCl) snad až tak moc nezáleží - můžeme si sílu roztoku korigovat množstvím ...
P.S.: Ahoj kutile, jak pokračuješ s Bolotovem Ty? Je něco nového? :bye:
Ahojky,
jak sem již psal, tak asi rok popíjím HCl a opravdu se dostavily účinky jak píše p.Bolotov na 16 stránce. Na Oberonu mě bylo řečeno: Ty seš celkem zdravé, ale tak nějak těsně :shock:
Jestli existuje nějaká hranice mezi zdravím a nemocí, tak mám téměř všechny orgány nějakým způsobem zasaženy a stačí opravdu málo, aby vypukla jakákoliv nemoc naplno-grrr
No a pitím HCl se mě upravilo trávení (což je základ !!!) a dle teorie p.Bolotova tvorba kyselin pomáhá likvidovat rakovinné buňky vč. choroboplodných mikrobů ..... Prozatím mě odezněla spousta malých zdravotních problémů - jupíí
Toto zjištění mě utvrdilo ve správnosti Bolotovovi teorie ;)

Hani, tvůj zdravý rozum funguje perfektně :good: Pokud neseženeš kyselinu v té požadované koncentraci, tak to nahraď množstvím. Já sehnal jen 40% kys.sírovou místo 98%. Tak sem dal do balzámu místo jedné lžíce 2 a 1/2 lžíce. Osobně si myslím že na přesném složení roztoku příliš nezáleží, tělo si to stejně přebere dle svých potřeb :)
Jinak se mě osvědčuje mít balzám v malé skleničce s kapátkem u vodovodu a dávám si odhadem pár kapek až celý špric roztoku do skoro každýho pití ....
(Roztok sem nedal do toho litru vody, ale kyseliny sem nalil přímo do vinného octa :shock: ) Udržuji v těle mírně zvýšenou hladinu kyselin po celý den podobně jako je to s MMS nebo CDS.
Kromě toho, že jsem si uvědomil že na procházce se psem se pohybuji tak nějak svižněji a že sem dostal novou chuť do života, tak jediné místo kde mohu sledovat vývoj ozdravování je můj bílý jazyk signalizující nemocnou slinivku. Po cca prvních 10 ti dní užívání koktejlu mě zrůžověla špička jazyka a povlak se celkově zmenšil a zjemnil - jásal sem.
Potom se vše stabilizovalo a na jazyku mohu pozorovat jak probíhá vnitřní boj v mém těle. Jeden den je to OK, další den o něco horší a tak se to střídá. Ale pokud to porovnám s časovým odstupem tak cca po 25 dnech je jazyk tak o 60% čistější...
To znamená že se slinivka pomalu uzdravuje (ne léčí, jak by řekli MuDrci).
Chce to enem vydržať, myslím si, že jme kápli opravdu na to pravé ořechové :hip:
H.v.
PS- Nitroglicerin - zde záleží na obvodním lékaři, já tomu svému na rovinu řekl nač ten nitrák potřebuji a napsal mi ho bez mrknutí oka :eclap: Někdy je upřímnost přijata lépe než nějaké to vymýšlení ....


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotův balzám

Příspěvek od hanka »

Díky za povzbuzení, kutile, člověk se v tom pak necítí být sám, zvláště když je obklopen lidmi, kteří si myslí že si těžce ubližuju a chtějí mě mermomocí od těch kyselin zachraňovat :roll: ... :D .. Udělám to jako Ty, taky všechno rozpustím ve vinném octu a budu to brát po kapkách. Na lahvičku s HCl si už zvykli, tak mi to lépe projde. Do jakého množství vody dáváš kolik kapek (např. do 2dcl vody)? Zatím jsem zvyklá dávkovat jenom 3,5%-ní HCL, a neumím si přepočítat dávkování tak silných kyselin (teda - možná že bych uměla, ale zichr je zichr ;) )
Jo, a to bereš jenom ten koktejl, nebo jsi upravil i stravu? Ptám se kvůli té soli po jídle...
Ten nitroglycerin - pořád se nemohu rozhodnout, jestli říct pravdu, nebo si mám vymyslet potíže .. máme nového mladičkého obvod. lékaře, tak nevím, jak bude reagovat .. uvidím, zajdu za ním, až se vrátíme domů. To jsem ráda, že se zlepšuješ :good: :lol: .... to, že máš povlak na jazyku od nemocné slinivky Ti řekl kdo? Ne že bych tomu nevěřila, ale ještě jsem o tom neslyšela, tak se ráda poučím...
Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
lena

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od lena »

Ahoj,
tak ohledne toho Bolotova pitiva, jmenuji to /Carova vodka/ jsem si trochu pocetla na nemeckych strankach a nasla jsem take navod.

Zde doporucuje nekdo jenom toto slozeni:

Auf /na 1 Liter Vody/Wasser Ich vermute (se domnivam), destilliertes Wasser ist besser, (destilovana voda je lepsi!!)

100ml vinneho octa 6% (Weinessig 6%)
1 lzice (Esslöffel) oder (nebo) 1-2 lzicky)(Teelöffel) sirove kyseliny (Schwefelsäure 96%)
1-2 lzicky (Teelöffel) kyseliny solne (Salzsäure 38%)

Pokud nekdo chce jeste muze prave vylepsit glycerinem, dale jeste mozne pridat dalsi kyseliny jak je to zde jiz nekde popsano, aminokyseliny atd.

Ja zde pouzivam HCl a k tomu beru MSM coz je sira a kdyz se to kombinuje s HCL tak vznikne take nejaka kombinace kyselin, ktera muze take nase zazivani pozitivne ovlivnit.

Uz jsem zkousela 2x MSM prestat brat ale jenom 1-2 dny a zase jsem se vratila nebot hned je citit rozdil. Ale rozdily jsou cim dal mensi a dle informaci jednoho fora v Nemecku se asi neco hoji a potrebuje to jeste delsi dobu, mozna tydny i mesice. Takze je to vsechno na dobre ceste. Myslim si, ze ta kyselost napoje ci kombinace ovlivni tak jako tak celkove pozitivne nase zdravotni potize. Chce to zkouset, jsme takova mensi vlastni laborator.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotův balzám

Příspěvek od kutil »

hanka píše:,,,. Na lahvičku s HCl si už zvykli, tak mi to lépe projde. Do jakého množství vody dáváš kolik kapek (např. do 2dcl vody)? Zatím jsem zvyklá dávkovat jenom 3,5%-ní HCL, a neumím si přepočítat dávkování tak silných kyselin (teda - možná že bych uměla, ale zichr je zichr ;) )
Jo, a to bereš jenom ten koktejl, nebo jsi upravil i stravu? Ptám se kvůli té soli po jídle .... to, že máš povlak na jazyku od nemocné slinivky Ti řekl kdo? Ne že bych tomu nevěřila, ale ještě jsem o tom neslyšela, tak se ráda poučím...
Ahoj, Hanka.
Ahojky, zapomněl sem odpovědět Jani že není třeba shánět čisté kyseliny, že stačí ty z Drogerie za cca 30,- Kč/1/2 lt. Těch těžkých kovů je v nich opravdu velice zanedabatelné množství, nepijeme to po litrech :laugh:

Jak sem již dříve psal, tak ta směs se nějakým způsobem neutralizuje tak, že ty koncentrované kyseliny již nemají tu sílu jako ty čisté koncentrace :shock:
To dávkování bych přirovnal k braní té cca 4% HCl. Tj. nepřehánět to :!:
Já měl včera nějakou žízeň a nepředloženě sem si večer dal dvě dávky koktejlu za ssebou :( (cca 8 kapek do 2 dcl.vody), V noci pálení žáhy ale takové jiné než klasika, prostě překyselený žaludek bez šťav?
Závěr: i v tomto případě platí že méně znamená více a že je nutno enem vydržať ;)
Stravu jsem neupravoval protože když sem si spravil zažívání tou HCl, tak nyní mohu jíst i jídla na které jsem nesměl ani pomyslet. Prostě jím vše, ale v menších dávkách a tak jak sem měl snahu po zahájení užívání B.k. nabírat, tak se to zastavilo a já pomalinku ztrácím na váze aniž bych se nějak snažil. Od loňska je to již 10 kg a to už je poznat ;)
No a s tím povlakem? Nedávno to bylo i v telce. Tuším že čínská medicína sleduje zdravotní stav člověka dle jazyka. Nahoď si do google bílý jazyk, nebo povlak na jazyku ap. a ono ti to nabídne léčitele. Jeden z nich měl na svém webu asi 10 fotek jazyků charakterizující nejčastější nemoci a já si tam našel tu slinivku. Dále sem se s tím nezabýval....
Vydržať
H.
PS- ale postupně si jídelníček upravujeme směrem k octům ap. Naše kyselé zelí máme pro dva každý rok cca 45 kg, máme to k jídlu i jako zelný salátek :pivko:
Ono to pude :hip:


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od hanka »

lena píše: .... Uz jsem zkousela 2x MSM prestat brat ale jenom 1-2 dny a zase jsem se vratila nebot hned je citit rozdil. Ale rozdily jsou cim dal mensi a dle informaci jednoho fora v Nemecku se asi neco hoji a potrebuje to jeste delsi dobu, mozna tydny i mesice. Takze je to vsechno na dobre ceste. .
Ahoj leni, používání HCl s MSM vypadá dobře, tomu bych věřila taky. Musím reagovat na to MSM, snad to ještě nebude bráno jako plevelení vlákna ;)
Mám s braním MSM také zkušenosti a je zajímavé, že jsou podobné, jako máš Ty :ethink: .. také jsem brala MSM a dlouho jsem s ním byla maximálně spokojená - nic mě nebolelo a cítila jsem se opravdu skvěle! ... do té doby, dokud jsem ho brala. Když jsem vynechala, začalo mě bolet sem či tam a čím delší přestávku jsem udělala, tím to bylo horší. Tak jsem se, stejně jako Ty, vždycky honem vrátila zpátky k MSM ... Ta závislost na MSM se mi ale přestala líbit a tak jsem s ním před 1,5 měsícem raději skončila. Nevím, jestli to byly abstinenční příznaky, nebo jestli jsem shodou okolností chytila nějaký virus, ale měsíc jsem pak léčila silné bolesti kyčle a okolí :cry: , až nakonec po 1,5 měsíci zůstalo sice nepříjemné, ale už snesitelné pobolívání na různých místech těla. Bolesti úplně zmizely zase až teď, co jsem začala s Bolotovem. Uvidím, jak se to okyselení těla bude projevovat dále.
Jsem zvědava, kdy Ti nebude vadit vysazení MSM ... Ale možná, že moje problémy s MSM vůbec nesouvisely .. ;)
Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Bolotův balzám

Příspěvek od hanka »

kutil píše: Závěr: i v tomto případě platí že méně znamená více a že je nutno enem vydržať ;) ...
To je fakt, že se nic nemá přehánět a raději nespěchat .. Tak teď si jdu namíchat Bolotovův koktejl bez nitráku, svoji práci udělá taky.
Díky za rady, kutilku, jdeš na to správně, bez úzkostlivého poměřování - kdo se bojí, nesmí do lesa ;) .
Tož ať se nám daří :hip: :) Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kocour_easy
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 07 led 2012 14:42
Dal: 1 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od kocour_easy »

Uvazuji o tom namichat si bolotuv koktejl ale v nejake prijatelne koncetraci aby clovek mohl nosit sebou v sklenicce s kapatkem a pripadne si nakapat do vody potrebne mnozstvi kapek. Jde o to ale v jake koncetraci to udelat.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od kutil »

kocour_easy píše:Uvazuji o tom namichat si bolotuv koktejl ale v nejake prijatelne koncetraci aby clovek mohl nosit sebou v sklenicce s kapatkem a pripadne si nakapat do vody potrebne mnozstvi kapek. Jde o to ale v jake koncetraci to udelat.
kocouurrrku, pěkně udivuješ a vymejšlíš vymyšlený....
Koncentrace daná p.Bolotovem je jasná a složení balzámu bych v žádném případě nemněnil :!:
Přečti si pořádně konec vlákna, skleničku s kapátkem používám od prvopočátku a doporučuji všem ;) . Jinak je zbytečný to kamkoliv vláčet ssebou :shock:
Jednu skleničku se dej do práce a jednu si nechej doma (víkendy ap.). Není to lék a nemusíš to brát pravidelně jako ATB...
Mě se osvědčilo brát koktejl jen v dopoledních hod.
Pro ostatní:
Jak sem zjistil v tomto vlákně, tak pocucávám HCl už neuvěřitelný 4 roky, ten čas strašně letí :ethink: Ten nedostatek vlastní tvorby HCl setrvává i když beru ten Bk a stává se mi, že po těžším jídle mám opět problém s trávením.
Můj názor:
Ten koktejl působí na ty naše buňky a to HCl v něm obsažené nenahrazuje chybějící HCl pro správné trávení.
Tak ode dneška sem zavedl jiný režim a dávám si po snídani 10 kapek Bk a před obědem 7-10 kapek 4% HCl. Odpoledne již nic a snažím se omezovat jídlo po 18 hod. Pokud su na sebe tvrdé, tak se mě tělo odvděčuje klidným a pohodovým spánkem = relax ako blázen :laugh:
S přibývajícím věkem zjišťuji, že vše kolem zdraví je o sebekázni :good:

Tak se mějte a vydržať
H.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: HCl-všeobecná diskuze

Příspěvek od poota »

kutil píše:..nedostatek vlastní tvorby HCl setrvává i když beru ten Bk ..
Na poňouknutí vlastní tvorby HCl doporučuje Bolotov půl hodiny po jídle si nechat slinami rozpustit na jazyku špetku soli a teprve po rozpuštění to spolknout.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“