Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Murko
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pát 17 říj 2014 15:43
Bydliště: Mars & Jupiter
Dal: 2 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Murko »

Ako je to vlastne z miesanim ? Nechapem preco ked pouzivam magneticku miesacku tak mam KS urobene v 2x kratsom case ako ked miesam mechanicky.


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Jo, to mne taky zajímá. Jeden ze zasloužilých a vážených členů zde (ale nevím kde) píše, že máme vyzkoušet způsob míchání při kterém dochází k minimálnímu zvýšení vodivosti vody. Z jeho textu jsem vychápal, že jde o pokus bez ponoření elektrod - prostě jen čistá destilka. Usuzuji tedy, že "pouhým" mícháním vody prostě ke zvyšování vodivosti vody dochází. A zajímá mne princip takové změny. Pokud můj úsudek je pravdivý, potvrzovalo by to Toje zjištění, že máš stříbro "hotové" dříve. Asi to ale nebude to ppm, na které jsi při konečném napětí zvyklý. Asi bude menší...


nevím, nevím, dokud to neskončí
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Byl jsem to já. Do velmi čisté vody, kterou na výrobu KS používáme se pouhým mícháním dostane ze vzduchu mnoho příměsí. To je ono zvýšení vodivosti. Když si u toho zakouříš, bude to markantnější.
Ba co víc, funguje to i bez míchání. V otevřené nádobě mi za 2 týdny stoupla vodivost z 0,75 uS na 3. Ale asi hodně záleží na místních podmínkách, okamžité prašnosti, vlhkosti vzduchu, teplotě a kdo ví, na čem ještě.

Magnetické míchátko jsem nezkoušel, ale věřím, že se z teflonu, kterým je magnet obalen uvolňují třením o dno částečky, které pochopitelně zůstávají v koloidu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Můžu připojit jen svou domněnku, mám magnetické mýchátko v teflonovém obalu- si myslím že při těch nízkých otáčkách a ještě k tomu ve vodě ten teflon se tolik odírat nebude nebo spíš vůbec.
S tím mýcháním je to zajímavé, dalo by se domýšlet důvod rozdílu času výroby. Magnetycké mýchání rovnoměrně rozpohybuje medium-vodu kde se rovnoměrně rozloží vyvynuté Ag. Točení s kádinkou my nepříjde rovnocenné na pohyb vody i když jsem to ještě nevyděl a když jsem ze začátku četl že to někteří vyvýječi provozujou, jsem to považoval za kokotinu ale pak jsem si uvědomil že proti gustu žádný disputát. Nakonec zvýdavý jedinci stejně zjistili co je výhodnější.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Kamaráde, co ti brání změřit vodivost a pak s tím míchat, jako bys vyráběl KS, pouze bez proudu a potom znovu změřit vodivost? Můžeš sem pak hodit výsledek, ať je jednou pro vždy jasno.


"Dum spiro spero"
Ciceron
tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Shodou okolností jsem ve fázi, kdy jsem si pořídil tu nejlevnější míchačku, abych to vyzkoušel. I míchátko. Přestože teď nedělám šarži, byl jsem nedočkavý a nalil jsem do 5 kádiny normální vodu, abych to zkusil. Zjistil jsem, že aby nevznikal viditelný propad hladiny oprostřed, musí mít míchátko točky tak 2-3 / 1 sekundu.
Protože voda z vodovodu má spoustu bublinek a svinstev, mohl jsem pozorovat pohyb uvnitř kádiny. Byl mi - promiňte - příjemný. Děl se i uprostřed a mám z toho dobrý pocit. Z příspěvku Ilema vyplývá, že svinstvo , proudění vzduchu nad hladinou a epitel hladiny si to vezme. Udělám pokličku, která asi krom vylévacího zobáčku bude kádinu zakrývat a samozřejmě hladinu nastavím tak vysoko jak to jen půjde. Pak by výsledek mohl být lepší než když u toho kouříte, pááánové!! :-)
Celou tu věc jsem si vymyslel kvůli ušetření místa a taky abych mohl dělat pokusy s teplotou. Hodlám koupit skříňku od Redbulu - není reklama, poo, a určitě tam bude peltier a budu to mít zavřené a tak - radost.


nevím, nevím, dokud to neskončí
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

bluewave65 píše:Ahoj lajos,
Caute, dva krat som prechadzal celu prekreslenu schemu bluewave65 a lajosovu a je to navlas rovnake. Nedocital som sa tu, ako to dopadlo a bluewave65 neodpisuje, ci ste nasli chybu.
Skoda ze tu nieje TDP jeho schemy. Skusim si to sam zmastit v eagli a dam vediet, co a ako.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Micubo
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 11 led 2015 14:00

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Micubo »

Tykadelik ako si na tom? Skúšal si to už?


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Ahoj!
Jojo, teď je to aktuální.
Na dnešek jsem plánoval započetí výroby nové šarže a tak jsem včera večer (2 hod) nalil destilku do kádiny a zapnul míchačku.
Ponořil jsem svoje stříbrné hrábě na doraz do vody a zapnul zdroj. Při 65voltech byl odběr proudu 2,5mA.
Vysunul jsem elektrody, přikryl kádinu, toaletním papírem vycpal tu škvírku, která zbyla mezi zobáčkem kádiny a pokličkou a -
Šel jsem spát a ráno než jsem šel pracovat (8:30) jsem ponořil elektrody zpět a při 65V naměřil 2,53 mA.
Pak jsem si vzpomněl na existenci šťáralů a zapojil střídavé napětí. Odběr odpovídal. Vyšlo to nastejno.
Výsledek mého zkoumání: Když se dobře zakryje kádina, míchání magnetickým pěticentimetrovým míchátkem pokrytým teflonem prakticky nezpůsobí zvýšení vodivosti. Tedy alespoň pro můj vkus. Spokojenost, Micubo? Pro mne je to úleva, že nemusím dál doma pěstovat svůj prostorově objemný systém otáčení kádinou a pořád nějak překážející rameno od stolní lampičky, které neslo elektrody. Má výrobna se příjemně zmenšila.
Na opravy chyb v textu nemám čas, odesílám... Karel


nevím, nevím, dokud to neskončí
Micubo
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 11 led 2015 14:00

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Micubo »

Ďakujem za odpovede. Miešadlo máš predpokladám valček s prstencom L50 d9?


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Bez prstenca. U kádiny mám dno, které je vyboulené nahoru. Tato vyboulenina tak tvoří funkci prstence. Jinak L50 d9 platí.


nevím, nevím, dokud to neskončí
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

Chcem sa opytat na merač vodivosti a na meranie ppm.
co poviete na tento? http://akvaland.sk/2302-ec-tds-c-konduk ... tesny.html

Je lacnejsi ako konduktomer Hanna PWT, vie merat aj vodivost, aj TDS, aj teplotu, aj s kalibracnym roztokom.

A este sa chcem opytat, potrebny prud pre vyrobu sa pocita na jednu tycinku? Hustota je 0.155mA/cm2, no co som si presiel prispevky, narazil som na viac moznosti a nejak mi to nevychadzalo, tak sa chcem ubezpecit. Ja mam tycinky o priemere 3mm, a 12cm ponorenie.
Dakujem za kazdu radu


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Po kolikáté už???
Žádný komerčně prodávaný TDS měřič není kalibrovaný na koloidní stříbro. Pokud se nemýlím, v Evropě jsou obvykle kalibrovány na roztok NaCl, v Americe na roztok KCl. Existují i TDS metry kalibrované na jiné soli, ale ne na kolidní stříbro. Ani to nejde, protože přepočet PWT <-> TDS je u KS závislý na spoustě dalších okolností. Přepočítavací koeficient se dle mého měření pohybuje v intervalu 0,8 - 1,4. Obvykle 1,1 - 1,2. (naměřená hodnota v uS se musí podělit tímto koeficientem, abys dostal ppm)
Každý kvalitní PWT metr musí mít měření teploty, protože automaticky přepočítává vodivost na 20 °C. Kdyby toho nebylo, naměřil bys úplné nesmysly. Bohužel pro KS ani ten přepočet nefunguje příliš dobře, tak je nutné měřit vždy při stejné teplotě, abys dostal relevantní výsledky.

Proudová hustota je logicky na jednu tyčku, protože jednou tyčkou proud vstupuje do lázně a druhou se vrací do zdroje.


"Dum spiro spero"
Ciceron
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

To o kalibracii meracov na koloidne striebro som tu cital. Viem ze si to tu pisal uz xkrat, ze su urcene na nieco ine.
Ja som tym skor myslel, ze tak ako nieje Hanna PWT konduktomer urceny na KS, tak nieje ani ten ADWA AD31...
A predsa vsetci pouzivaju hanna pwt ;) ak sa teda rozumieme.

dakujem za ozrejmenie a utvrdenie mojich domienok.


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Nemyslím to jako vstupování do rozhovoru mezi mihu84 a Ilemem:
Já to tenkrát nějak od Ilema pochopil a zařídil se takhle:
Pokud mám výsledky o ppm od všech šarží a šarže k dispozici a vyrábím ze stejné vody a měřím za cca stejné teploty +-2 st.C
pak si mohu nakalibrovat cca svůj konduktoměr. Rozebral jsem ho, dal předřadný odpor, protože pro moje posunutí vestavěný trimr nestačil a nakalibroval jsem si konduktoměr na svoje podmínky. Dnes je to tak, že každou šarži dávám do ZÚ a výsledky porovnávám s čísly na konduktoměru.
Vždy se to liší tak o 2-3ppm což není pro moje potřeby moc. spíš mi to slouží k tomu kdy přibližně "vaření" zastavit.
Takže jakous takous představu tedy mám ještě před tím než vím výsledky ze ZÚ.
Dokud neudělám nějakou změnu v technologii "vaření" mohu se na to asi spolehnout.
Mně to stejně nedá a když se mi nastřádá 10 šarží, hodím je do ZÚ stejně. Tolik to zas nestojí když šarže dělám 5 litrové.
Žádnej ale přístroj ze kterého koukají 2 elektrody ať už má i teploměr nebo ne nedokáže změřit ppm.
Vždyť ppm je počet mg na litr H2O.
Elektrody budou vždy měřit jen vodivost a ta je při různé kvalitě H2O i při různé velikosti částic KS různá.
Samozřejmě, že nám řekne, zda je v roztoku víc nebo míň stříbra, ale odvozovací metodou a ta je k ničemu, když nemáme s čím to porovnat.
Když to uděláš jako já a nezměníš vstupy, budeš mít přibližnýho šajna o tom cos "uvařil".
Ledaže bych si pořídil superpřesnou váhu mikrogramů, pomalinku vyvařil vzorek 1 nebo 10 ml KS a pak to zasejc zvážil.
To bych byl přesnej s ppm!
Vy chtřejší: Souhlasíte?


nevím, nevím, dokud to neskončí
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“