Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Úbytek na ampermetru bude 200 nebo 300mV , tak že nic nezkazíš když si pohraješ podle ohmova zákona. Dej tam 10ohmů a omez odporem ze zdroje proud na miliampéry, v sérii měř s multimetrem kolik tam teče proud a kolik ukazuje měřáček (to budou mV).
Strochou přemýšlení-násobením a dělením podle pana ohma to srovnáš do rozsahu jakého chceš 100 nebo 200mA a pak už jen upravit desetinnou tečku. Tak že do teď jsi měl 9.99A?? max na rozsahu?
Základ by měl být zjistit do kolika ti počítá, jestli do 999 nebo 199?
Ono taková sranda není (nebo je?) připojit dig. paneláček napětím i proudem a stím jejich vlastním napájením měřáku. U těch dvojitých barevně svítících (V a A) bývá jedna napájecí větev společná s měřeným okruhem.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

lajos píše:Dej tam 10ohmů a omez odporem ze zdroje proud na miliampéry
No, když jsem četl jeho dotazy, dost pochybuji, že má laboratroní zdroj s nastavitelným proudem. Proto jsem ho odkázal na někoho zkušenějšího. Jde to i bez laboratorního zdroje, ale musíš mít sadu různých odporů, a nejlépe i nějaké trimry, a hlavně znát a umět používat Ohmův zákon a Kirchhofovy zákony.
Osobně bych jako první pokusný bočník dal raději 1 Ohm.
Dalo by se to spočítat i z toho původního bočníku, když změříš průměr toho drátu a jeho délku. Předpokládal bych, že je to měď. Měrný odpor si někde najdeš.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Ilemku, má slova jsi jenom přelétl očima , psal jsem "omez odporem ze zdroje proud na miliampéry, " a ne zdroj proudu ale říkáš správně stačí ohmův zákon, rozmyslet a vydělit 0,1V s 0,1A a máš 1ohm. Zdá se mi že digity jdou u tohoto typu do 999, neboli na proudovém rozsahu do 99,9mV. Ten bočník na 10A bych na měď moc nevidím, bývá to pájitelný odporový drát, škoda ho štípnout-radši vypájet.
1 ohmový odpor se koupý(koupit si rovnou i 10ohmů) , na 0,1A amper stačí i 1W.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Lájo sorry, máš pravdu.

Ale mám strach, že když bude vypájovat takového tlusťocha, utaví tišťák. Stejně ten starý bočník už nejspíš nikde nepoužije.


"Dum spiro spero"
Ciceron
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

Dakujem za rady. Laboratorny stabilizovany zdroj mame v praci ;) TIez ma to napadlo, ked si mi napisal, ez ten tlusty drot je bocnik. Vypajkujem ho, zmeriam jeho odpor. Podla mna to bude 0.1ohm. SKusim tam dat 1ohm, ktory z hodou okolnosti mam. V praci mame dost elektroniky, takze ani 10 ohm nebude problem. Inde mi este poradili obrusovat tento drot do pozadovanej hrubky. Ani v skalibrovani nevidim problem. Mam tu dostatok mutlimetrov. NA jemne doladenie je na tom meraku IR a VR, pre kalibraciu.

Este raz dakujem za nakopnutie, idem to hned zmastit.


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Mihu, jsi čilý chlapík ! :-) Dotáhneš to do kompletní všeobsahující krabičky už brzy. Já to mám zatím dokonce ještě v nepájivém kontaktním poli. Nojo, když se někomu narodí potomek, přestane mít čas úplně. Přeji už jen zdárný průběh...


nevím, nevím, dokud to neskončí
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

tykadelik, ak mas tu istu schemu, co som to viac krat postol, ja ju tu este dam mnou upravenu a kozmeticky vyladenu. akludne ti dam aj layout, ze si to doma len vyleptaj cestou cez laserovu tlaciaren, kriedovy papier a hotovo. Ja tomu chcem vychytat muchy a potom to tu dam. ostatne veci sa daju pekne zakupit cez ebay.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

mihu84 píše:Vypajkujem ho, zmeriam jeho odpor. Podla mna to bude 0.1ohm.
Budeš potřebovat můstkový ohmmetr. Takhle malý odpor ničím jiným nezměříš, protože pouhé přívodní kabely mají odpor mnohem větší, nemluvě o přechodových odporech na kontaktech.


"Dum spiro spero"
Ciceron
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

aha to je pravda, to ma nenapadlo. ale hadam je mutlimeter na tie privodne kable nato ociachovany, ci? :D


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Ne.


"Dum spiro spero"
Ciceron
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

Ten tlusty drot som vypajkoval, vtedy ukazoval ampermeter 9.99A. Napajkoval som tam 10 ohmovy odpor a ide to pekne. Skalibroval som ho podla presneho multimetra, co mame v praci. Tak isto som si skalibroval aj voltmeter. Akurat ze este si zakupim presny 10 a 1 ohmovy odpor a dam tam 11, lebo ampermeter ma este odchylku 0.04 :)

Dakujem vsetkym.


mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

Tak gerenator mam hotovy, este mi chybaju magneticke vcielky, konduktomer a kadička.

Este ma napadlo. Ohrev vody by nebolo dobre urobit s odporovym drotom omotanym okolo kadicky?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Nečekaně hezká práce na člověka, který se ptá na tak základní věci :) . vypadá to, že z tebe přece jen jednou vyroste elektronik :)


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:.... . vypadá to, že z tebe přece jen jednou vyroste elektronik :)
... nevyroste ... správnej "bastlíř" totiž nedává své konstrukce do hezkejch krabiček !!! ... :D :D :D ... ;) ...

... jinak dílko samozřejmě hodnotím zcela stejně jako Ilem ... :good: ... :) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
mihu84
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 03 úno 2015 10:20
Dal: 5 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mihu84 »

Ilem píše:Nečekaně hezká práce na člověka, který se ptá na tak základní věci :) . vypadá to, že z tebe přece jen jednou vyroste elektronik :)
Viem, ze som sa pytal na zakladne veci, proste ked som prvy krat cital toto vlakno, mnoho veci mi uplne uniklo. Preto som to cital viac krat.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“