Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Autopatie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »

Jiříku, až když jsem si přečetla tvoji větu o zmizení zájmu o hospodu, tak jsem si uvědomila, že přínos pro mě je v odpočinku. Místo, abych dělala to, co předtím, tak si večer udělám čaj, vyložím nohy na židli a čumím na nějaký program o zvířatech, dopiju čaj a v deset jsem v posteli. A pro mě jít v deset do postele, to je nářez. Proto se tak nepoznávám.
Děkuji.
Co se týče četnosti opakování, snažím se polouchat svůj vnitřní hlas, když nemám ten den chuť na AU, šoupnu to o den. Pan Čehovský taky zdůrazňoval, že člověk musí brát AU podle pocitů. Někdy přidat, někdy ubrat.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tož jsem to taky před půl hodinou taky naťuknul. Vyvařil jsem štamprle, usušil, vrazil ho do mrazáku a nechal zmrznout. Poté jsem ho vyňál a nadýchal si do něj, čímž se mi ten dech pěkně nachytal na stěny. Pak jsem to přelil asi tak litrem vřící vody, se záměrem převařeného autopatika a namázl prstíčkem šestou. Během snad 2 minut mi naskočilo trnutí 6té čakry, což se mi sice stává už pár týdnů denně, někdy i temeno klavy, ale až večer, když začnu jaksi pomeditovávat, nebo čučím na nějaké video, na které se nemusím moc soustředit. Za dalších půl hodiny mě pěkně pobodalo v hlavě, hlavně spánky a teď už mám jen celkem standartní bolehlav, což je vzácné, ale stává se. :dknow:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lena

Re: Autopatie

Příspěvek od lena »

Slavek Krepelka píše:Tož jsem to taky před půl hodinou taky naťuknul.
Slavku vitej mezi nama autopatama :good: ,

vidis a ani to nebolelo. Ono nam to nekdy trochu trva nez se rozhoupeme a zacneme.

Do te sklenicky je take nutne nadychat i nosem, tedy alespon to tak prednasi Cehovsky, nebot zde je usazena prana nebo po cinsku CHI. Ja do te vody bublam pres brcko a pak ho prilozim k nosu z obou stran.
To trnuti mam taky, ale kolem spanku a taky semo tamo to bylo znat i v levem uchu, take oci hlavne za pravym, tam musi byt pekna zatez. Zatim okem jsem mela potize uz dost dlouho, asi se tam neco usadilo.
Ja si prave poslednich par dnu zkousim jenom prevareny dech s 0,5 litru vody a je to znat. Taky me nejak trne, dnesnim dnem se me dokonce vyrojila slabsi ryma, asi to cisti od nejakych neradu hlavu, coz je dulezite. Jinak nam prestane myslet. Mam pocit jako by me neco vysavalo z hlavy, trochu neprijemne, nejaka ta radna detoxikace, ale myslim si ze je to dulezite. Uvidim co bude dal, pak prejdu na 1 litr.

Je to zajimave jak ta autopatie spolehlive pusobi a co je dobre, ze to neni narocne financne.

Tohle jsem nasla na strankach pana MUDr. Lebenharta
Důležité upozornění pro praktikující autopatii z prány (7.čakry). Pan Čehovský zjistil (a já to mohu potvrdit), že po určité době (1-3 týdny) není dobré nainformovat 7. čakru. Pouze 6. čakru na čele. Nedávat si tedy prolitou lahvičku zpět nad hlavu! Dochází pak ke zhoršení a návratu původních příznaků. Le.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od hanka »

sisa píše:Tak mám za sebou zhruba týden s autopatií...
Siso, tak tohle byl zásah přímo "do černého" :good: :) .. reakce je sice nepříjemná, ale za nějaký čas se zmírní - tohle je léčivá krize. Vydrž.
:lol: hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od hanka »

Slavek Krepelka píše:Tož jsem to taky před půl hodinou taky naťuknul..
Odolával jsi nezvykle dlouho :) .. Tvoje metoda je zajímavá, ale jak je vidět, funguje také ..(to štamprle jsi měl asi v mrazáku zavřené v igelitovém sáčku?). Někdy bývají reakce dost nepříjemné, ale mám pocit, že předchozí urinoterapie odvedla kus dobré práce .
To brnění v šesté čakře po podání AP vnímám jako moc příjemné, protože současně s ním odchází všechno napětí a v těle se rozhostí úplný klid. Je to lepší, než meditace.

Ahoj, Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autopatie

Příspěvek od jirik.tk »

lena píše: Do te sklenicky je take nutne nadychat i nosem, tedy alespon to tak prednasi Cehovsky, ..
Je to tak lepší, ale ne nutné. Třeba děti s radostí probublávají pusou, ale nosem se jim moc nechce. Tak, jak to dělal Slávek, je to vyzkoušené též, stačí dýchnout do kalíšku (ani nemusí být v ledničce) jednou dírkou a pak druhou dírkou. Nebo i ústy. A ještě jeden postřeh. Když nevaříme, snažíme se, aby ta informace byla co nejčistší. Je dobré si před plivnutím či dýchnutím vypláchnout pusu. Zato když vaříme, je lepší, když se do štamprlky dostane i povlak z jazyka či hlen z plic. Tj. štamprlkou ten povlak seškrábneme či do ní silně zakašleme.
lena píše: Tohle jsem nasla na strankach pana MUDr. Lebenharta: Důležité upozornění pro praktikující autopatii z prány (7.čakry). Pan Čehovský zjistil (a já to mohu potvrdit), že po určité době (1-3 týdny) není dobré nainformovat 7. čakru. Pouze 6. čakru na čele. Nedávat si tedy prolitou lahvičku zpět nad hlavu! Dochází pak ke zhoršení a návratu původních příznaků
V případě použití plastových štamprlek toto nehraje roli, vzhledem k tomu, že jsou za babku, tak je dobré je po týdenním používání vyhodit. Dá se to vysvětlit tak, že naše napojení "nahoru" se vlivem autopatie (ale i dalších metod) s časem mění a díky "paměti" materiálů bychom je vraceli zpět.

Přeji všem hodně elánu a trpělivosti.


lena

Re: Autopatie

Příspěvek od lena »

Dnes se me trochu mota hlava, oci nejak spatne vidi ci vidim pismo trochu rozmazane, ryma, kterou jsem mela vcera silnejsi dnes uz pomalu ustupuje a ceho se zbavuji me az udivuje, stale smrkam mirne krev a citim moc velkou ulevu, (vim neni to pro nektere prijemna informace, ale myslim si, ze je to pro nekoho dulezite, aby se toho nekdo nelekl, cisti to asi krev-coz je pro me moc dulezite) a to jenom z 0,5 l redeneho vareneho dechu. Uvidim co to prinese dale, budu brat 0,5 litru tak dlouho az nebudu zadne zateze citit nebo mozna podle me intuice. Az pak to zvysim na 1 litr.

Jiz jsem udelala kuru z varene sliny, ale z toho dechu mam pocit to u me zabira jaksi vic. Ale myslim si, ze to neni na skodu udelat oboji, ale zvlast. Pak je lepe znat, co kde zabere a pomaha.

Takze lide necekejte a bezte do toho. Je to velmi velmi jednoduche a pusobi to perfektne. Co je vynikajici, dech, slinu mame stale u sebe, takze to muzeme pouzit kdekoliv, jedno jestli doma nebo na cestach.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »

Hanko, díky za povzbuzení, vydržet musím, nic jiného mi nezbývá. :-)


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od vokoun »

:) tak taky něco přihodím z půl litru jsem přešel na jeden a půl litru a dnes po třech dnech mě začalo pěkně praskat v uších jako by jsem tam měl vodu :ethink: podobně jsem to zažil když jsem se potápěl někde u vody a co to šlo hluboko :evil: praskání a krev z nosu :eliar: jinak mě bolí celé tělo ale to je z toho jak jsem se zmazal a chtěl odjet na kole :bhead: to bylo už v pátek tak ty uši s tím nemají nic společného zítra jedu poprvé vařený dech ale i nosem tak pak dám vědět :bye:


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autopatie

Příspěvek od jirik.tk »

O těch reakcích říká klasik homeopatie James Tyler Kent: "Jen trouba si nepřeje, aby se objevily staré příznaky, protože to je jediná cesta k uzdravení." A za sebe bych dodal, když nebudete tolik spěchat, budou mírnější. Viz mé podobenství se lžičkou a rýčem o pár příspěvků výše.

Měl bych k vám všem jednu móóc velkou prosbu. Když budete uvádět své postřehy, pište prosím i podrobnosti o tom, zda jste pracovali s autopatickou lahvičkou či štamprlkou o určitém objemu. Zda jste použili vodu balenou či vodu z vodovodu a třeba i chlorovanou. Ono se to blbě dohledává a někdy to není vůbec uvedeno. Vězte, že litr a půl v autopatické lahvičce a ve štamprli - to jsou dost odlišné potence. V mozaice disciplíny zvané autopatie jsou sice základní středové kameny položeny, ale na okrajích obrazu ještě řada kamínků chybí. S podrobnějšími údaji se budou lehčeji hledat. Děkují všem za pochopení.
lena píše:... Takze lide necekejte a bezte do toho. Je to velmi velmi jednoduche a pusobi to perfektne. Co je vynikajici, dech, slinu mame stale u sebe, takze to muzeme pouzit kdekoliv, jedno jestli doma nebo na cestach.
Akorát je trochu potíž s autopatickou lahvičkou, ta není k dispozici vždy a všude, takže je dobré umět i "improvizovat".


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od vokoun »

:lol: Jiříku dobrá připomínka :bhead: ty myslíš na všechno :eclap: já používám originál lahvičku a jenom balenou vodu :pivko: samozřejmě že začátky jsem dělal autopatii se štamprdlem a kohoutkovou vodou :) dík za postřeh :bye:


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »

Tak přidám i já. Používám originál lahvičku a balenou vodu. :-)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hanka píše:...
Odolával jsi nezvykle dlouho :) ..
:) Nechtěl jsem se motat moc do toho ostatního, ale přecházím už na úplně jinou filosofii ... fšeho.
Dnes jsem udělal podruhé, trochu víc vody cca 1.5L, ale stejný postup. Štamprle v mrazáku jak je, žádný igelit. Čechovský co jsem koukal tak akorát že aby to neošahal někdo jiný.
Po cca 2 hodinách teď lehoulinký bolehlav, sotva o něm vím, jinak nic moc. Přestal jsem zatím s vodíkovou vodou, ale čurina už se mi asi stane zvykem. :) To ten Šiva.
Mimo téma (offtopic)
Narazil jsem na zajímavý seminář, který je sice silně laděný na zbohatnutí, po čemž zatím nijak moc netoužím, ale je velice zaměřený na psychologii a velice dobře použitelný na cokoliv. Nějaký Bob Proctor, v Česku mu to vyšlo v knize http://www.pantarhei.sk/knihy/proctor-b ... -sa-bohati Jinak v Anglině je videoseminář 12 hodin zde

V kostce jde o autosugesci. Svou podstatou to velice připomíná Norbekova a poněkud i metodologií. Co je v tom pro mne nového je vysvětlování funkce podvědomí a velice se s tím ztotožňuji, nikoli pro technickou přesnost, ta tam zdaleka není, ale vysvětluje to krásně jednoduše a názorně a pro kohokoliv k pochopení a má recht.

Jak člověk co do podvědomí dostane, na to jsou techniky různé. Jejich metodologie se mi líbí, protože je velice jednoduchá. Proctorův princip je v opakování a dává to velice moc smysl, protože opakováním lží jsme zblblí a opakováním toho, co vlastně chceme docílit a pak samozřejmě tomu pomoct se dá změnit šíleně moc a aj Proctor se o zdraví zmiňuje. Technika je určitě navýsost použitelná a hlavně pochopitelná, což velice pomůže techničtějším bezvěrcům.
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autopatie

Příspěvek od jirik.tk »

vokoun píše: .. samozřejmě že ze začátku jsem dělal autopatii se štamprdlem a kohoutkovou vodou
Tato metoda není horší, než autopatická lahvička. Ale život ukazuje, že když máme vážnější problémy nebo jsme odkázáni na balenou vodu, je lahvička vhodnější. Pokud máme v blízkosti studánku či máme vlastní studnu a autopatii používáme na řešení menších problémů, preventivně nebo jako postrkovadlo v seberozvoji, tak si vystačíme se štamprlkami.
Slavek Krepelka píše:Po cca 2 hodinách teď lehoulinký bolehlav, sotva o něm vím, jinak nic moc.
Oj, nebuď smutný, synu. Je vidět, že se sebou něco děláš :eclap: a Šivova metoda je v podstatě též forma autopatie s nízkou potencí.
Slavek Krepelka píše:Štamprle v mrazáku jak je, žádný igelit. Čechovský (píše), aby to neošahal někdo jiný.

A taky neoprskal. Tzv. předběžná opatrnost je na místě. Ono je docela možné, že čím více budeme dodržovat onu "hygienu", tím bude vyšší účinnost procesu. Ale těžko se to dokazuje. Já jsem kvůli podcenění těchto "hygienických zásad" zásad odmítl v devadesátých letech Jančovu praktickou homeopatii a k autopatii jsem se dostal minimálně o pět let později.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od milda »

Včera večer jsem udělal autopatii naší čubině - špringršpaňelka 4 roky. Má pořád nějaké kožní problémy, pořád spí, svědí ji zadek ("sáňkuje"), ale i problémy v uších.

Použil jsem štamprlovou metodu. Umělohmotnou štamprli zmrazil v mrazáku, dal spící čubině chvilku před čumák a pak do umyvadla.

chtěl jsem použít 40CH jakoby z 1 l itru AL, tak jsem odhadl průtok, podle jirik.tk -ovy rady vynásobil šesti a zaokrouhlil na 3 minuty. :D

Čubině jsem posléze pomocí ušátka natřel čumák od špičky až mezi oči. Nejdřív držela, ale za pár vteřin začala čumákem rejdit, jakoby ji pálil - asi jako, když nalejete psovi dezinfekci do uší. Tak jsem zvědavý, co z toho bude, jestli se něco bude měnit.
Pes prý stárne 7 x rychleji, než my. Z toho vyvozuju, že "lidská" kontrola za 3 měsíce by byla u psa cca za 13 dní. Uvidíme. :D

Zdravím všechny, milda


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“