Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Re: Ruský magnetický motor

Příspěvek od nanopile »

Koumes píše:
nanopile píše:Priťahujú sa k membráne určite mám ich tu na stole a visia na membráne. To si môžeš vyskúšať. Aj ten rus opisuje, že vytiahnutie membrány je problematické, pretože ju magnety držia. On to riešil elektromagnetom, ale to ma už potom tento systém nezaujíma, pretože tam dodávaš energiu. Vypočítal síce, že mu ešte energia ostáva ale výpočty sú blbosť. Nie že by som nemal rád matematiku alebo fyziku ale vstupné veličiny sú ťažko merateľné a do výpočtov sa nikdy nevložia všetky a už vôbec nie presne.
Což takhle nenechat magnety přitáhnout až k membráně, ale magnet v pístu v horní úvrati i magnet nad pístem by byly od membrány poněkud vzdáleny, tím by se zmenšil odpor při oddálení membrány.
Vždy ti pritiahne membránu k jednému alebo druhému magnetu a spôsobuje trenie pôsobiace proti vytiahnutiu membrány. Ak necháš veľký priestor medzi magnetmi prídeš o silu odpudzovania a motor sa ani nepohne.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Příspěvek od A(&F) »

nanopile píše:... On to riešil elektromagnetom, ale to ma už potom tento systém nezaujíma, pretože tam dodávaš energiu. Vypočítal síce, že mu ešte energia ostáva ale výpočty sú blbosť. Nie že by som nemal rád matematiku alebo fyziku ale vstupné veličiny sú ťažko merateľné a do výpočtov sa nikdy nevložia všetky a už vôbec nie presne.
... proč myslíš ??? ... :?


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Ruský magnetický motor

Příspěvek od A(&F) »

nanopile píše:Priťahujú sa k membráne určite mám ich tu na stole a visia na membráne. To si môžeš vyskúšať. Aj ten rus opisuje, že vytiahnutie membrány je problematické, pretože ju magnety držia. ...
... máš na okně žaluzie ??? ... zapomeň na provázek ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ojozo
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 04 kvě 2006 12:25
Bydliště: SR

Re: MM

Příspěvek od ojozo »

Viliam píše:
ojozo píše:ja som davnejsie tiez dlho hladal a vybral som si tento: http://jnaudin.free.fr/html/shpmm.htm
ale stale nie je cas, uz mam zohnane dva toroidne magnety z odpalenych reproduktorov, problem je zohnat pozdlzne polarizovane magnety ael cosi uz mam. Je to sice len ferity ale dufam ze na overenie funkcnosti to bude stacit
Pokusal som sa postavit aj toto. Mal som ale tie velke magnety s dierou v strede(prstence). Asi som mal nieco zle ze to neslo, alebo magnety rotoru musia byt asi radovo mensie ako stator. Neviem. Keby mi to fungovalo, skacem po strop :).
Viliam : napis rozmery a ake magnety si skusal, aby som neskusal to iste.

nanopile: ten rusky piestovy motor je podla mna dobra blbost. Niekde som to videl v rotacnej verzii ale neviem kde, nieco podobne ako http://jnaudin.free.fr/html/qmmtr.htm. Ale podla mna na tienenie mag. pola treba pouzit diamagneticku latku a nie ferromagneticku latku. Najlepsii normalny diamagnetiky material je bizmut, alebo este lepsi je potom supravodic.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Bizmut

Příspěvek od adam.benda »

Pokud bizmut vykazuje diamagnetické vlastnosti, nemáme možná vyřešené stínění do Perendeva?


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

A(&F) píše:
nanopile píše:... On to riešil elektromagnetom, ale to ma už potom tento systém nezaujíma, pretože tam dodávaš energiu. Vypočítal síce, že mu ešte energia ostáva ale výpočty sú blbosť. Nie že by som nemal rád matematiku alebo fyziku ale vstupné veličiny sú ťažko merateľné a do výpočtov sa nikdy nevložia všetky a už vôbec nie presne.
... proč myslíš ??? ... :?
Tak skús vypočítať najvhodnejšiu váhu zotrvačníka, tvar drážky v ňom, prihliadnuc na váhu piestu a jeho trenie vo valci, s prihliadnutím na navhodnejšiu medzeru medzi magnetmi a trenie membrány, jej zotrvačnosť, váhu kulisy a jej zotrvačnosť, trenie v ložisku kulisy a trenie palca v drážke, samozrejme aj zotrvačnosť kulisy a keď to budeš mať, nezabudni na odpor vzduchu všetkých komponentov. Určite som ešte na niečo zabudol. Potom sa ma opýtaj prečo je v tomto prípade výpočet blbosť, pane profesore.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

ojozo ako by v tom ruskom motore diamagnetický materiál fungoval. Načrtni mi to aj keď si myslíš, že je to blbosť. Možno mi to pomôže. A tiež si myslím, že by to mohlo byť to pravé orechové aj na Perendeva.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

A bizmut sa zoženie kde?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

nanopile

Příspěvek od lajos »

Nerad vám do toho kecám, občas mi příjde že net někteří lidé používají jen na psaní do fóra (nejlépe ptát se) anebo neznají všechna písmenka abecedy. Hm, to nesedí- B- bizmut je hned druhé písmenko a na druhé adrese je i výroba- má podobné vlastnosti jako cín?
http://basti.borec.cz/bi.php


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Ruský magnetický motor

Příspěvek od A(&F) »

nanopile píše:
A(&F) píše:... máš na okně žaluzie ??? ... zapomeň na provázek ...
Tomuto typu poézie som nerozumel.
... tak přestaň číst klasiky ... a raději se rozhlídni kolem sebe ... 8) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Re: Ruský magnetický motor

Příspěvek od Koumes »

Nad náhradou membrány som rozmýšlal aj ja. Ale skús to urobiť. Nie disk ale prstenec obiehajúci dookola. Preto som to robil ako dvojvalec boxer. Vychádzalo mi z toho monštrum. Trecie sily na vačke sú zanedbateľné ak je to cez klzné bronzové ložisko. O moc väčšie straty sú vo vratnom pohybe a trením membrány. Magnety ju držia a musím tam mať silnú spružinu.[/quote]

Myslel jsem něco takového, zkusím poslat náčrtky. Mezery mezi membránou nemusí být nějak extra velké a zdvih pístu také ne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Koumes: Presne toto som mal na mysli. Problém vyvstal z toho, že pri neodýmoch potrebuješ hrubú membránu a ten prstenec by bol mohutný. A otvory musia byť podlhovasté. Ich najvhodnejší tvar treba vyskúšať. Spravím ten prstenec z obvodových častí a membrány prinitujem k nim. Takto by sa dali posúvať a skúšať najlepší pomer otvor/membrána. Aj ten spôsob z radovým dvojvalcom by nebol zlý. Ale prevodovku doma nevyrobím. Musel by som na niečo hotové natrafiť.


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Lajoš a čo konštruktívne si v tomto vlákne napísal.


Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Příspěvek od Koumes »

nanopile píše:Koumes: Problém vyvstal z toho, že pri neodýmoch potrebuješ hrubú membránu a ten prstenec by bol mohutný.
Ta mohutnost by nebyla naškodu, fungovalo by to jako bezvadný setrvačník :-)


Uživatelský avatar
nanopile
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: pon 05 úno 2007 23:03
Bydliště: Martin

Příspěvek od nanopile »

Ta mohutnost by nebyla naškodu, fungovalo by to jako bezvadný setrvačník :-)[/quote]
To súhlasím, len výroba toho zotrvačníku bude krutá.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“