Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Superpotraviny

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Superpotraviny

Příspěvek od Craft »

Mezi superpotraviny jsou často řazeny potraviny budoucnosti, i když je tento pojem mnohdy zneužíván i pro jiné potraviny, které si toto označení moc nezaslouží. Pokud má někdo dobrou zkušenost i s jinou tzv. superpotravinou, ať se o to tady také podělí, protože zdraví bez kvalitních potravin si nelze dlouho udržet.

Mezi super potraviny lze zařadit určitě:
chlorella
spirulina
yucca

Jsou určitě i jiné zajímavé superpotraviny, ale tyhle jsou asi nejznámější.

Nicméně již nějakou dobu testuji na doporučení kamaráda, který ji také testoval i pomocí Salvie šťávu z Aronie (černý jeřáb). Musím říci, že předčila veškerá má očekávání. Má až neuvěřitelný efekt na zažívání a taky se vytestovalo, že má schopnost velmi citelně stimulovat činnost štítné žlázy, o čemž se zatím ani neví. Dokonce to vypadá, že ji nemá ráda ani candida ;) Je to také perfektní zdroj snad všech skupin vitamínů B, dále vit. E, K, C, také je to bohatý zdroj na rostlinná barviva a mnoho dalších tělu prospěšných látek. Nechce se mi to vše vypisovat, kdo chce jistě si to sám najde na netu. Je to také výborný antioxidant. Také má dobrý účinek na játra a krvetvorbu. Kde se na to hrabe má oblíbená červená řepa. Musím říci, že tahle potravina si název superpotravina právem zaslouží :good:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Superpotraviny

Příspěvek od poota »

Číňani nedají dopustit na GOJI.
http://www.kustovnicecinska.cz/
i leckde jinde a třeba i líp :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
scheri
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: ned 17 bře 2013 22:17
Dal: 103 poděkování
Dostal: 33 poděkování

Grapefruitový lék

Příspěvek od scheri »

Jezte grapefruitovou dužninu - dílky, v nihž jsou membrány a malé váčky se šťávou. Obsahují jedinečný typ rozpustné vlákniny zvané kyselina galakturonická, která nejenže pomáhá snižovat hladinu krevního cholesterolu, ale může pomoci rozpustit nebo rozrušit i pláty, kterými jsou vaše cévy již ucpané.
V jedné studii, kterou provedl doktor James Cerda, profesor gastroenterologie na Floridské univerzitě, snižoval denní příjem vlákniny ze dvou a půl šálků grapefruitové dřeně hladinu krevního cholesterolu o 10 % (Čistá šťáva však vlákninu neobsahuje a nevykazuje ani žádný účinek na snižování cholesterolu) Navíc si doktor Cerda při studiích na prasatech, jejichž oběhový systém je podobný systému našemu, všiml, že tato sloučenina z grapefruitů má za následek menší množství nemocných a zúžených cév a aort, protože nějakým způsobem odstraňuje část vytvořených plátů.


Ammazonic
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02 dub 2015 9:43

Re: Superpotraviny

Příspěvek od Ammazonic »

Mám zkušenost s rakytníkem - tam jsem, musím přiznat účinky nepozorovala. Hlíva ústřičná - na imunitu fajn, mám doma malé děti a pomáhala..Teď jsem se rozhodla vsadit na juice z kustovnice čínské, koukala jsem na kvalitu, velikost balení a prokazatelnost původu. Nakonec jo, zkusila jsem od Himalyo.cz a skvěle pomohl- a hlavně tedy na únavu, zatím to nevypadá jako placebo:) Už budu kupovat i třetí a dostala jsem registrační kód, pod kterým dostanete slevu 50 Kč na juice a 20 Kč na plody. Nechci být spam:) Ale třeba někdo využije:) Při registraci zadat HIMALYO-4441. Jo a účinky byli patrné až tak po dvou týdnech. Já budu pokračovat, jedna láhev mi vydrží měsíc a to se dá i finančně.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Kaufland a energie

Příspěvek od milda »

Dobíjí nás Kaufland energií?

Koupil jsem v Kauflandu v akci vodku. Byla levná a opravdu dobrá. :D
Následně jsem viděl na dně lahve přilepený zajímavý obrázek.
Déle viz foto:
IMG_2135.jpg
pohled na dno lahve.. :D :D
IMG_2137.jpg
IMG_2138.jpg
IMG_2153.jpg


Obdobné se opakovalo při koupi sýra, ale obrázek je zřejmě jiný:
IMG_2139.jpg
IMG_2141.jpg
..je to pochroumané po odtržení, ale tvar je zřejmý.

Co vy na to? :ethink: :smoke:

PS: obr. 2138 se zobrazil dvakrát a v závěru se ho nemůžu nijak zbavit.... :roll: ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Superpotraviny

Příspěvek od felda »

Ahoj, čipy proti chmatákům....ale vezmu-li v potaz čtvtrtou konkluzi sedmé dimenze,kterážto je off topic,protože už se čtvrtou máme problémy,dá se říci , že určitě ano.


felda
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Superpotraviny

Příspěvek od adam.benda »

poota píše:Číňani nedají dopustit na GOJI.
http://www.kustovnicecinska.cz/
i leckde jinde a třeba i líp :lol:

Zdravím - poota
Goji je těžký kalibr. :good: Kromě těch vitamínů a dalších látek třeba ty aminokyseliny... Nechutná to vyloženě hvězdně, ale žvejkám, co to jen jde. (+ Louhuju třeba se zeleným čajem, ale tím v tom leccos zabiju...)


kosta23
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28 kvě 2013 22:12
Dostal: 1 poděkování

Re: Superpotraviny

Příspěvek od kosta23 »

Co se týká superpotravin - tak těch je velká spousta: např. med, včelí pyl. Z těch zahraničních Mladý zelený ječmen, Mladá pšenice, Maca, Kakaové boby, Fialová kukuřice, Chia semínka, Lucuma, Baobab, Mesquite.
Ten výčet by byl dlouhý, ale tohle je pár těch nejhlavnějších, kdo by měl zájem, můžu se u jednotlivých více rozepsat.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaufland a energie

Příspěvek od Ilem »

milda píše:Dobíjí nás Kaufland energií?
Jedná se naprosto jednoznačně o RFID chip. Zkus tu flašku hned z regálu strčit do kapsy a pak projít pokladnou. Až spustí siréna, vysvětli místní security, že jsi chtěl jenom zjistit, k čemu je tam ta nálepka.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Kaufland a energie

Příspěvek od milda »

Ilem píše: Zkus tu flašku hned z regálu strčit do kapsy a pak projít pokladnou. Až spustí siréna,.....
To mě napadlo bezpečnější zjištění: vzít si do kapsy jenom tu nálepku doma sundanou. ale ještě jsem to nezkusil.

;) :D :pivko:


PS: tak jsem se trochu porozhlídnul po netu a máš určitě pravdu. Pro info ostatním třeba
tohle jsem našel:
Typy RFID čipů[editovat | editovat zdroj]
Pasivní[editovat | editovat zdroj]

Vysílač (snímač, čtečka) periodicky vysílá do okolí elektromagnetické pulsy. Pokud se v blízkosti objeví pasivní RFID čip, využije přijímanou energii k nabití svého napájecího kondenzátoru a odešle odpověď. Pasivní čipy dokáží vysílat buď jedno číslo (elektronické číslo produktu EPC), určené při jejich výrobě, nebo disponují navíc ještě dodatečnou pamětí, do které lze zapisovat a číst další informace (například v případě elektronické peněženky). Využívají se například v těchto aplikacích:
K identifikaci předmětů (zboží) jako nástupce čárového kódu,
k řízení přístupu osob do uzavřených objektů,
k bezhotovostním platbám v podobě elektronické peněženky.
Aktivní[editovat | editovat zdroj]

Používá se méně často než pasivní systém RFID. Jsou totiž složitější a dražší, jelikož obsahují navíc i zdroj napájení a jsou schopny samy vysílat svou identifikaci – používají se proto pro aktivní lokalizaci. Aktivní RFID čipy kromě svého identifikačního čísla většinou mají prostor pro další informace, které (na podnět obdobný výzvě pro identifikaci) dokáží ukládat nebo odeslat spolu s identifikačním číslem. Obdobný je princip NFC, které je patrně perspektivně nahradí.
https://cs.wikipedia.org/wiki/RFID


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kaufland a energie

Příspěvek od NAVAR »

milda píše:
Ilem píše: Zkus tu flašku hned z regálu strčit do kapsy a pak projít pokladnou. Až spustí siréna,.....
To mě napadlo bezpečnější zjištění: vzít si do kapsy jenom tu nálepku doma sundanou. ale ještě jsem to nezkusil.

;) :D :pivko:


PS: tak jsem se trochu porozhlídnul po netu a máš určitě pravdu. Pro info ostatním třeba
tohle jsem našel:
Typy RFID čipů[editovat | editovat zdroj]
Pasivní[editovat | editovat zdroj]

Vysílač (snímač, čtečka) periodicky vysílá do okolí elektromagnetické pulsy. Pokud se v blízkosti objeví pasivní RFID čip, využije přijímanou energii k nabití svého napájecího kondenzátoru a odešle odpověď. Pasivní čipy dokáží vysílat buď jedno číslo (elektronické číslo produktu EPC), určené při jejich výrobě, nebo disponují navíc ještě dodatečnou pamětí, do které lze zapisovat a číst další informace (například v případě elektronické peněženky). Využívají se například v těchto aplikacích:
K identifikaci předmětů (zboží) jako nástupce čárového kódu,
k řízení přístupu osob do uzavřených objektů,
k bezhotovostním platbám v podobě elektronické peněženky.
Aktivní[editovat | editovat zdroj]

Používá se méně často než pasivní systém RFID. Jsou totiž složitější a dražší, jelikož obsahují navíc i zdroj napájení a jsou schopny samy vysílat svou identifikaci – používají se proto pro aktivní lokalizaci. Aktivní RFID čipy kromě svého identifikačního čísla většinou mají prostor pro další informace, které (na podnět obdobný výzvě pro identifikaci) dokáží ukládat nebo odeslat spolu s identifikačním číslem. Obdobný je princip NFC, které je patrně perspektivně nahradí.
https://cs.wikipedia.org/wiki/RFID
Tohle bude makat tak na 13,56MHz. Stržením nálepky se to většinou poškodí. Případně po nákupu se čip "zamkne" či deaktivuje. Pokud se přešmikne anténa případně pokud se přiloží např. alobalová fólie tak to nefunguje. Jde to odprásknout i EMP ale dost silným a zblízka.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kaufland a energie

Příspěvek od Ilem »

milda píše:
Ilem píše: Zkus tu flašku hned z regálu strčit do kapsy a pak projít pokladnou. Až spustí siréna,.....
To mě napadlo bezpečnější zjištění: vzít si do kapsy jenom tu nálepku doma sundanou. ale ještě jsem to nezkusil.
Čip který utrhneš doma po zaplacení už je v datbázi jako zaplacený, proto žádný polach nespustí. Musel bys utrhnout čip ze zboží v regálu. Utrhnout a nepoškodit. Ale bacha, když tě uvidí na kameře, jak trháš čip, těžko budeš vysvětlovat, že jsi chtě l pronést čip a ne tu flašku. :hip:


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Superpotraviny

Příspěvek od martin11 »

...s tím mám dobrou zkušenost.....jakejsi alkohol v akci, tak jsme koupili 5 flaší....pokladní projela 1 a pípla 5x....zaplatili a dobrý....ale někde dále byla skrytá další bezpečnostní brána a ta zaznamenala že "něco" vezu...obklíčili nás muži v černém...no prostě scéna...ve finále to odnesla pokladní že lahve neodkodovala....dostali jsme pytlík bonbonů za újmu ... :devil: karkulka červená :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“